Papież senior otrzyma choinkę z Bawarii

Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Jak co roku tradycyjnie, Benedykt XVI otrzyma choinki z Bawarii. Jeszcze dziś wieczorem wyrusza w podróż do Rzymu dyrektor banku w Monachium, Thaddäus Kühnel. Na dach swojego mercedesa załadował cztery jodły. Jak powiedział niemieckiej agencji katolickiej KNA, z serdecznymi życzeniami świątecznymi przekaże je papieżowi seniorowi.


Wszystkie jodły mają wysokość trzech metrów. Dwie z nich, pochodzące z Lasu Czeskiego, są przeznaczone do prywatnych pomieszczeń Benedykta XVI. Dwie inne natomiast są darem dla zaprzyjaźnionych sióstr pallotynek.

 

Odkąd abp Joseph Ratzinger pożegnał się z Monachium i przeszedł do Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie, a następnie został wybrany papieżem, monachijski przyjaciel regularnie dostarcza mu do Rzymu bawarskie specjały i okolicznościowe ozdoby. W 2012 roku dyrektor monachijskiego banku mógł obchodzić swoisty jubileusz, ponieważ był to 30. rok, odkąd pielęgnuje tradycję obdarowywania prezentami papieża Ratzingera. Jak podkreślił, w tej tradycji nic się nie zmieniło i wówczas, gdy w 2005 roku kard. Ratzinger został wybrany papieżem i teraz, gdy w lutym 2013 roku ustąpił z urzędu.

 

Z zadowoleniem poinformował, że np. podarowane przez niego, przygotowane w Monachium wieńce adwentowe znajdują się w różnych dykasteriach watykańskich, a jeden z nich zdobi nawet prywatną kaplicę papieża Franciszka.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook