Z Bogiem Wcielonym na krakowski Rynek

(fot. Krzysztof Kołacz)

Każdego miesiąca, od niemal roku, w jezuickim kościele św. Barbary przy Placu mariackim, spotykamy się na Eucharystii, by prosić Boga w intencji mężczyzn. Zawiązujemy wspólnotę ludzi, którzy chcą Go prosić o dar męskości dla siebie i innych. Nie tworzymy żadnej formalnej grupy duszpasterskiej, większość z nas jest uczestnikami innych duszpasterstw.

 

Dlaczego taka Msza?

 

"Msza w intencji mężczyzn" to stały, comiesięczny element projektu Banita - strony na Facebook'u gromadzącej już ponad 15 tysięczną społeczność osób, które w zdecydowanej większości mogą powiedzieć, że są mężczyznami, są w Kościele i myślą inaczej.

 

Właśnie jako mężczyźni wierzący w Boga mamy świadomość, że to co nazywamy męskością jest wypadkową naszej natury, naszego wkładu czy decyzji, ale także współpracy z Bogiem, od którego prawdziwej (odpowiedzialnej i twórczej) męskości chcemy się uczyć. To kim jesteśmy, co robimy, co posiadamy konfrontujemy z Jego wizją na nasze życie. Stąd pomysł, by czynić to podczas Mszy Świętej.

Spotykamy się w kościele św. Barbary na Małym Rynku w Krakowie. Modlitwa gromadzi od 50 do 100 uczestników, a ich liczba z miesiąca na miesiąc rośnie. Na Eucharystii obecne są także kobiety, które modlą się za swoich mężczyzn. Po każdej Mszy robimy jeszcze "coś więcej". Czasem jest to modlitwa na plantach, czasem w kościele, a czasem różaniec.

 

Z Bogiem Wcielonym przez krakowski Rynek

 

Tym razem z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia, podczas którego chrześcijanie cieszą się z Wcielania Bożego Syna, chcemy zaprosić, we współpracy z projektem "Chrystus w Starym Mieście", do przejścia wokół Rynku krakowskiego wraz z Bogiem Wcielonym - obecnym w Najświętszym Sakramencie.

 

Naszym pragnieniem jest, by choć przez moment Ciało Boga było obecne wśród uczestników kiermaszu świątecznego, turystów i mieszkańców Krakowa. Będzie to symbol tego, co dokonało się 2000 lat temu w Ziemi Świętej.

Zapraszamy serdecznie 19 grudnia do kościoła św. Barbary, przy Placu Mariackim na godz. 20:00. Wtedy rozpocznie się Msza w intencji mężczyzn, a później przejście do kościoła Mariackiego, by stamtąd wyjść w procesji na krakowski Rynek.

 

Organizatorem przejścia z Bogiem Wcielonym jest jezuita, o. Grzegorz Kramer SJ, który także współtworzy społeczność Banity.

 

Szczegółowe informacje dostępne po adresem: http://facebook.com/banitazwyboru.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Grzegorz Kramer SJ 15:20:21 | 2013-12-16
"przejścia z Bogiem Wcielonym"
LOL, czemu po prostu nie napiszecie PROCESJI?


...Procesje są rózne, a my idziemy z Nim:-). I to jest radość. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Michał 14:48:14 | 2013-12-16
"przejścia z Bogiem Wcielonym"
LOL, czemu po prostu nie napiszecie PROCESJI?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?