Kraków: Pierwsze Forum katolików w biznesie

(fot. duszpasterstwotalent.pl)

Pierwsze ogólnopolskie spotkanie katolickich przedsiębiorców oraz organizacji zajmujących się tematyką biznesową odbyło się w sobotę w siedzibie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent" w Krakowie. Zgromadziło około 120 osób - wystawców i zwiedzających.


- Są różne spotkania przedsiębiorców w poszczególnych miastach, mniejsze lub większe, jednak pierwszy raz udało się zebrać większość działających organizacji przedsiębiorców w jednym miejscu - powiedział KAI współorganizator wydarzenia, ks. Przemysław Król SCJ (sercanin).

 

Celem spotkania roboczego katolickich stowarzyszeń przedsiębiorców w trakcie forum było opracowanie kierunków wspólnego działania. - Efektem dzisiejszych rozmów jest projekt stworzenia platformy wymiany informacji w środowisku katolickich przedsiębiorców i opracowania wspólnego kalendarza wydarzeń, docelowo portal internetowy katolickich przedsiębiorców - podsumował ks. Król.

 

W czasie forum poszczególne firmy i organizacje miały możliwość prezentacji. Zdarzało się, że wystawcy mówili nie tylko o profilach swojej działalności - znamienne było wystąpienie producenta okien, który przedstawiał organizowane przez niego pielgrzymki do miejsc świętych.

 

W wydarzeniu, poza przedsiębiorcami i stowarzyszeniami, uczestniczyły także organizacje charytatywne i społeczne czy firmy zatrudniające niepełnosprawnych i bezdomnych.

 

Ks. Król zwrócił uwagę na znaczenie spotkań, podczas których tematyka biznesowa przeplata się z duchową. - Przedsiębiorca prowadzący firmę kilka lat spotyka się z różnymi sytuacjami w biznesie, nieraz zawiedzie się na ludziach i zaczyna się po prostu zastanawiać po co pewne rzeczy robi. Czy poza wypełnianiem i ściąganiem faktur może to mieć jakiś głębszy sens? - tłumaczy współorganizator Forum. Dlatego, jak zaznaczył, podczas spotkania dużą wagę przykładano do tematów powołania oraz zarządzania wspólnymi dobrami.

 

Zwieńczeniem wydarzenia jest odbywająca się dziś X Pielgrzymka przedsiębiorców i pracodawców do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach pod hasłem "Razem w wierze, razem w biznesie".

 

Organizatorem spotkania było Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent". Duszpasterstwo jest prowadzone przez Księży Sercanów i swoją historią sięga roku 1999.

 

Głównymi celami duszpasterstwa jest promowanie wartości duchowych i moralnych w biznesie, integrowanie chrześcijańskich środowisk przedsiębiorców oraz pogłębianie wśród nich znajomości społecznej nauki Kościoła i osobistego życia duchowego.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook