"To będzie oznaczało koniec naszej cywilizacji"

(fot. psych.rodzina.uksw.edu.pl)

Odrzucanie wartości rodziny, miłości małżeństwa, będzie oznaczało koniec naszej cywilizacji - powiedziała prof. Maria Ryś z UKSW, kierownik Katedry Psychologii Rodziny. 

 

W rozmowie z Radiem Plus Radom przyznała również, że w procesie wychowawczym Kościół i rodzina są ogromną siłą. Profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego skrytykowała również działania ruchu gender, które próbują kwestionować wartość rodziny we współczesnym świecie.


Prof. Maria Ryś powiedziała, że w procesie wychowawczym Kościół i rodzina są ogromną siłą. Po pierwsze, promuje rodzinę, po drugie, promuje małżeństwo, miłość i czystość. - To dlatego tak bardzo silne uderzenie idzie w Kościół i rodzinę. Uważam, że te dwa środowiska - Kościół i rodzina - działają na rzecz cywilizacji miłości. Bo przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę. To było jedno z najważniejszych wezwań Jana Pawła II - budowanie cywilizacji miłości - powiedziała profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


Skrytykowała również działania ruchu gender, które próbują kwestionować wartość rodziny we współczesnym świecie. - Wydaje mi się, że największym "zwycięstwem" ruchu gender jest pokazywanie nam nieuchronności ich działań. Absolutnie nie! Tak naprawdę to są działania, którym powinniśmy się przeciwstawić, a nawet mamy takie prawo i obowiązek. Mamy powiedzieć całemu światu, że te działania niczemu dobremu nie służą. Tak naprawdę młodzi ludzie tutaj pokażą nam, że mają odwagę zmieniać ten świat. I to jest piękne - powiedziała prof. Maria Ryś.


Dodała, że rodzice mają nie tylko prawa, ale i obowiązek decydować o tym, jakie będą programy szkolne. - Owszem, aby spełnić te zadania, trzeba mieć nie tylko czas, być świadomym swoich praw i obowiązków, ale trzeba być człowiekiem odpowiedzialnym. Pamiętajmy, że przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę - powiedziała kierownik Katedry Psychologii Rodziny UKSW.


Prof. Ryś zwróciła też uwagę, że niezwykle istotnym zadaniem staje się wypracowanie i wdrożenie strategii działań, które m.in.: przywrócą małżeństwu i rodzinie należne im miejsce, zagwarantują rodzicom prawo do wychowywania dzieci zgodnie z ich przekonaniami i wartościami, zapewnią dzieciom możliwość integralnego rozwoju w domu i w szkole.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?