Kapłan? Święty, mądry i blisko Chrystusa

(fot. Agnieszka Masłowska / DEON.pl)

"Kapłan powinien być święty, mądry i bardzo blisko Chrystusa" - przypomniał bp Paweł Socha, który uczestniczył w dwudniowym spotkaniu Unii Apostolskiej Kleru Najświętszego Serca Jezusa. Na Jasną Górę przybyło ok. 100 księży unionistów, którzy rozważali słowa: "U źródeł refleksji nad kapłaństwem".


Biskup senior diecezji zielonogórsko- gorzowski apeluje o kapłańską jedność i jedność wiernych z księżmi, szczególnie teraz, gdy Kościół jest tak mocno atakowany. - Jedność jest u fundamentów. Chrystus po to przyszedł na ziemię, aby rozproszone dzieci zgromadzić w jedno. Przykładem takiej jedności powinni być kapłani. Jeżeli jest się razem, nie dajemy się podzielić, to wówczas szatan nie może ugryźć tego wielkiego dzieła, jakim jest właśnie dzieło Chrystusowego kapłaństwa. Będzie atakował, ale ono się będzie w ten sposób jeszcze bardziej wzmacniać - podkreślił bp Socha.

 

Jak przyznał ks. Tomasz Rusiecki, dyrektor Unii potrzeba dziś odmiany dziennikarzy i polityki mediów, które szukają sensacji, nie zważając, że słowem mogą uczynić krzywdę każdemu, czy to świeckiemu, czy duchownemu. - Niech przeproszą nas dziennikarze za wszystkie kłamstwa, niech przeproszą media za wszystkie obmowy, oczernienia. Tam, gdzie jest zło to trzeba to nazwać po imieniu, ale nie wolno z tego robić takich programów, które będą stawiały wszystkich kapłanów w cieniu - powiedział dyrektor krajowy Unii Apostolskiej Kleru.

 

Przyznał także, że dzisiaj Unia Kapłanów jest jeszcze bardziej potrzebna. - Wiele jest czynników i działań mających na celu rozbicie kapłanów, oddzielić ich od biskupów, od wiernych, ale także rozbić ich między sobą. Jednak kapłaństwo jest tym, co ma służyć jedności ludzi z Bogiem, ale także ludzi między sobą i do tego musimy dążyć - zaapelował ks. Tomasz Rusiecki.

 

Organizator jasnogórskiego spotkania wyjaśnił tegoroczne hasło, które towarzyszyło księżom unionistom: "U źródeł refleksji nad kapłaństwem". - Powrót do źródeł zawsze jest ważny, potrzebny i bez niego po prostu byśmy pływali po powierzchni. Trzeba nam zgłębiać i odkrywać miłość do Boga i przypominać sobie fundamenty naszej wiary - zaznaczył dyrektor Unii.

 

Na Jasną Górę przybyło ok. 100 księży unionistów. Natomiast do wspólnoty w Polsce należy około tysiąca duchownych.

 

Głównym zadaniem stowarzyszenia jest troska o dążenie we wspólnocie do świętości, poprzez odkrywanie na nowo tożsamości kapłańskiej. Unia Apostolska Kleru Najświętszego Serca Jezusa jest stowarzyszeniem otwartym dla księży diecezjalnych, którzy zobowiązują się we wzajemnym wsparciu realizować w pełni życie kapłańskie i duszpasterską posługę według Ducha Świętego.

 

Podczas zjazdu księża uczestniczyli w wielu konferencjach, wspólnotowej modlitwie oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Na koniec spotkania kapłani dokonali aktu zawierzenia siebie i swojej posługi Matce Bożej Jasnogórskiej.

 

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?