Egipt: chrześcijanie wciąż na celowniku

(fot. Foter.com / CC BY-SA)

Kolejny kościół padł ofiarą religijno-politycznego fanatyzmu w Egipcie. 1 listopada grupa studentów, zwolenników zdelegalizowanego Bractwa Muzułmańskiego, zaatakowała koptyjską świątynię w kairskiej dzielnicy Zaytoun.

 

Napastnicy przyszli z pobliskiego meczetu po piątkowych modlitwach i starli się z chrześcijańską młodzieżą, która zapobiegła ich wdarciu się do kościoła, uważanego za sanktuarium objawień maryjnych. Skończyło się tylko na bijatyce, zerwaniu z budynku chrześcijańskiego transparentu i wymalowaniu na murach obraźliwych napisów. Agencja Asianews przypomniała, że podobny incydent w Al-Warraq spowodował 20 października śmierć pięciu osób. 

Kościół Matki Bożej w Zaytoun leży blisko meczetu uczęszczanego przez ekstremistów. Jak mówią świadkowie, praktycznie w każdy piątek po południowych modlitwach grupy muzułmanów urządzają tam swoiste seanse nienawiści, wznosząc okrzyki przeciwko wyznawcom Chrystusa, patriarsze koptyjskiemu i wojsku. Stąd kościelne władze zamykają świątynię na czas przechodzenia pochodów islamistów.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Jacek 17:12:37 | 2013-11-03
W Krajach Beneluksu islamiści mają już tyle samo meczetów, co chrześcijanie kościołów. Tyle, że oni je budują i zapełniają wiernymi, kościoły zaś pustoszeją. "Mądry" Europejczyk opluwa wiarę z której się wywodzi, jest tolerancyjny dla islamizacji EU, propaguje gejowskie pary, wyśmiewa instytucję małżeństwa, patologią nazywa rodziny wielodzietne, zażywa narkotyki, pije i cieszy go możliwość dokonania eutanazji w imię wolności i szeroko pojętej tolerancji. Za chwilę otrzyma rachunek za prąd w języku arabskim, spalą mu chałupę i dostanie w ryja od taliba za to, że jest biały.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Rafał Borowski 07:50:16 | 2013-11-03
Zdumiewiające, gdy sobie tak spokojnie żyjemy w Polsce, a tam realnie chrześcijanie są prześladowani i mordowani.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 18:36:43 | 2013-11-02
Smutne!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook