Jest decyzja zakonu ws. o. Posackiego SJ

Jezuicka Kuria w Krakowie potwierdziła informację, że znany teolog i demonolog o. Aleksander Posacki SJ otrzymał od przełożonego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego o. Wojciecha Ziółka, zakaz publicznego sprawowania funkcji kapłańskich, wypowiadania się w mediach i działalności rekolekcyjno-duszpasterskiej.

 

"Zakaz ten ma mu dać czas na refleksję co do stylu jego życia zakonnego oraz wierności w przestrzeganiu reguł i ślubów w Towarzystwie Jezusowym" - poinformowała jezuicka Kuria.

 

O. Posacki SJ ma 56 lat, to znawca demonologii, historii filozofii, nowych ruchów religijnych, sekt oraz problematyki okultyzmu i ezoteryki.

Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1987. Studiował w Krakowie, Warszawie i Rzymie. Na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim uzyskał stopień doktora filozofii na podstawie pracy L'esperienza tragica come iniziazione: Lev Šestov. W 2010 uzyskał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim stopień doktora habilitowanego nauk teologicznych (z zakresu teologii duchowości).

 

Do września br. był profesorem na Wydziale Filozoficznym (Instytut Kulturoznawstwa) Akademii "Ignatianum" w Krakowie. Jest członkiem zwyczajnym Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości.

Współpracuje z Radiem Maryja, Telewizją Trwam i "Naszym Dziennikiem". Jest autorem wielu książek poświęconych teologii duchowości, w tym szczególnie zagrożeniom duchowym. Przewodniczący rady programowej miesięcznika "Egzorcysta".

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (237)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~veritas4 20:02:48 | 2013-11-12
No i o. Piórkowski (ten od popierania Prusaka i jego seksmaszyny) też musi pouczyć co dobre a co nie i jaka jest prawda - oczywiście taka jak on napisze

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~veritas4 20:00:38 | 2013-11-12
jak zwykle nie mogło zabraknąc ks. Kramera pod tajemnym nickiem, ostatnio jednak rozszyfrowanym

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~veritas4 19:58:27 | 2013-11-12
ks. Żmudziński taki jak pisze jest "wkurzony" że aż zmienił zdanie w kolejny artykule bo go GN pogonił? W jezuci na deonie tylko go chwalą pod różnymi nickami

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Wojciech Żmudziński SJ 21:51:20 | 2013-11-05
Wróćcie do tego artykułu! W ostatnim akapicie przemycanie fascynacji bioenergioterapią!!! I to ma być ksiądz? Grzech przeciwko pierwszemu przykzaniu!
Może księdz tak odwołać? Co? Na to przełożeniu nie reagują? Może dlatego, że sam wpadł ksiądz w jakąś formę zniewolenia bioenergioterapią, albo innymi, to tak szakuje egzorcystów? Widać, że małą ma ksiadz wiedzę w tym temacie i nie miał nigdy do czynienia z opętanymi. A ja miałam, z takimi, którzy z pozwolenia biskupa mają modlitwy z egzorcyzmami, bez tego ich życie byłoby piekłem.

https://www.deon.pl/wiadomosci/komentarze-opinie/art,606,egzorcysta-narzedziem-boga-czy-szatana.html

...
Proszę doczytać Pani Agnieszko! Gdzie w tym artykule jest o bioenergoterapii? Czytanie ze zrozumieniem nie wydaje się być Pani mocną stroną.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ja 21:46:42 | 2013-11-05
do~ Ewa
Zwróć uwagę na treść komunikatu "wierności w przestrzeganiu reguł i ślubów"
Posacki się pogubił i nie chodzi tu o głoszenie przez niego demonicznych historii i wyszukiwanie szatana w otaczającym nas świecie. A błędy popełnia każdy z nas, tylko skala tych błędów musi być w tym przypadku ogromna, że aż takie sankcje zostały wyciągnięte, oraz podane do publicznej wiadomości. Modlitwa nigdy nie zaszkodzi. Niech Bóg ma go w swojej opiece.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Agnieszka 22:06:29 | 2013-11-04
Wróćcie do tego artykułu! W ostatnim akapicie przemycanie fascynacji bioenergioterapią!!! I to ma być ksiądz? Grzech przeciwko pierwszemu przykzaniu!
Może księdz tak odwołać? Co? Na to przełożeniu nie reagują? Może dlatego, że sam wpadł ksiądz w jakąś formę zniewolenia bioenergioterapią, albo innymi, to tak szakuje egzorcystów? Widać, że małą ma ksiadz wiedzę w tym temacie i nie miał nigdy do czynienia z opętanymi. A ja miałam, z takimi, którzy z  pozwolenia biskupa mają modlitwy  z egzorcyzmami, bez tego ich życie byłoby piekłem.

https://www.deon.pl/wiadomosci/komentarze-opinie/art,606,egzorcysta-narzedziem-boga-czy-szatana.html

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Agnieszka 21:56:39 | 2013-11-04
Jakoś ksiądz Posacki stał się niewygodny... za dużo mówi i do tego mówi Prawdę??? A Tu terzeba być poprawny politycznie, bo za to płacą?!Banda lizusów, bo inaczej nazwać tego nei można.

Doprowadzicie do rewolucji, a z księdza Posackiego zrobicie męczennika!
Brawo, może właśnie taka jest droga, żebyście się obudzili!

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Pit 20:10:54 | 2013-11-04
Co? Rozumiem by dać wreszcie zakaz ks.Prusakowi, ale ks. Posackiemu? Ostatnia rzecz jakiej bym sie spodziewał po TJ...
Ksiedzu Prowincjałowi polecam by poszedł za ciosem i zbadał poczynania pupilka Wyborczej - ks. Jacka Prusaka.

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Ewa 19:45:28 | 2013-11-04
do ~ ja
To chyba nie w tych kategoriach, jak piszesz. Nie traktowałabym tego jako kary. Każdy ma swoje błedy. Im ktoś ma więcej do powiedzenia, tym bardziej jest narażony.Pewnie to może być dla Ojca Posackiego czas na duchowy rozwój. Dla przełożonych to też na pewno niełatwa decyzja. Bardzo wartościowy człowiek i stojący na pierwszej linii frontu. Więc tym mniej należy się dziwić. Po prostu mamy się modlić a nie osądzać

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Agnieszka 19:01:37 | 2013-11-04
Współpracuje z Radiem Maryja, Telewizją Trwam i "Naszym Dziennikiem".
.
trzeba współpracować z GW/TVN, o szatanie nic nie wspominać albo zagrożenie z jego strony wyśmiewać to wtedy jest OK

Nic dodać, nic ująć. W TVN-ie lepiej płacom. No i ta zazdrość o egzorcystów, bo przecież są sławni, a inni nie! No i jak tak może być?!

...

Oceń 4 3 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook