Chłosta za użycie wina do sprawowania liturgii

Radio Watykańskie

Sąd w irańskim mieście Raszt skazał czterech członków protestanckiego "Kościoła Iranu" na karę chłosty za spożywanie wina podczas sprawowania liturgii. Każdy z nich otrzyma po 80 uderzeń.

 

Skazani zostali oskarżeni o spożywanie alkoholu i posiadanie anteny do odbioru telewizji satelitarnej. Jak podaje agencja Fides, kara jest skutkiem represji wobec nielegalnych tam tzw. "kościołów domowych", a także wobec wspólnot celebrujących liturgię w języku perskim.

 

Jak powiedział rzecznik organizacji "Światowa Solidarność Chrześcijan" (Christian Solidarity Worldwide) Thomas Mervyn, "kara nałożona na członków Kościoła Iranu wskazuje, że uznano za nielegalne sprawowanie chrześcijańskiego sakramentu Wieczerzy Pańskiej, co jest nie do zaakceptowania jako pogwałcenie prawa do swobodnego, pokojowego spełniania praktyk religijnych".

 

Wezwał on także władze Iranu do przyjęcia w kraju takiego prawa, które by nie stało w sprzeczności z międzynarodowymi zobowiązaniami do pełnego przestrzegania wolności wyznania.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook