II Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej

(fot. FotoKatolik / Foter / CC BY-SA)

Już po raz drugi wspólnoty Żywego Różańca, które istnieją niemalże w każdej polskiej parafii, przeżywać będą Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej. 


24 października - czwartek w tygodniu misyjnym - zgromadzimy się  w swoich parafialnych kościołach na nabożeństwie różańcowym. W duchowej łączności będziemy trwali na adoracji i modlitwie różańcowej dziękując za Dzieło Żywego Różańca w Polsce oraz prosząc o beatyfikację Sł. B. Pauliny Jaricot.


Ci, którzy należą do Żywego Różańca codziennie rozważają wyznaczoną tajemnicę różańcową obejmując intencje wskazane przez Ojca świętego. 20 takich osób, czyli tyle ile jest tajemnic różańcowych, tworzy Koło/Różę.

 

Chociaż każdy modli się sam, ta modlitwa jest na wskroś wspólnotowa. Dlatego ten dzień jest dla nas okazją, by poczuć jeszcze mocniej wspólnotę tysięcy, a może nawet dziesiątek, czy setek tysięcy osób, które w całej Polsce będą się modlić w tym dniu w łączności duchowej.


Tych, którym siły i zdrowie nie pozwoliły być w kościele proszę gorąco o włączenie się do tej modlitwy w swoim domu, czy na szpitalnym łóżku. Tego dnia bądźmy razem zjednoczeni na modlitwie ze wszystkimi wspólnotami Żywego Różańca w całej Polsce. To nasze dziękczynienie składam w ręce Królowej Różańca świętego, która "prowadzi nas do Chrystusa, żywego centrum naszej wiary".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook