Msza dla rodziców, którzy utracili dziecko

(fot. archer10 (Dennis) / Foter / CC BY-SA)

Msza św. dla rodziców, którzy utracili swoje dziecko lub doświadczyli śmierci dziecka z jakiejkolwiek przyczyny odbędzie się w najbliższą sobotę w kościele jezuitów w Szczecinie.

 

To pomysł o. Grzegorz Gintera. Nowy duszpasterz akademicki chce przenieść zwyczaj z Trójmiasta, z którego przybył do Szczecina.

 

- W Trójmieście udało się założyć wspólnotę rodziców po stracie dziecka. To bardzo trudne sprawy i ludzie, którzy doświadczyli bardzo wiele. 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego, dlatego zapraszam na taką Mszę Św. w sobotę 19 października o godzinie 15 - powiedział o. Ginter. - Być może uda się z tego stworzyć wspólnotę osób, które chciałyby się wspierać - dodał.

 

W Szczecinie co roku ulicami miasta przechodzi też największy w Polsce Marsz w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W ubiegłym roku uczestniczyło w nim blisko 20 tys. osób. Jego głównym organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana i ks. Tomasz Kancelarczyk.

 

Środowisko skupione wokół tej inicjatywy co miesiąc organizuje w mieście również Msze św., podczas których niektórzy uczestnicy podejmują się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9-miesięcznej modlitwy dziesiątkiem różańca za nienarodzone dziecko.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~olka 14:40:25 | 2013-10-15
15 października w Archidiecezji Częstochowskiej o godz. 17.15 rozpocznie się Różaniec w intencji rodziców po stracie. Następnie Eucharystia, prelekcja i Adoracja. Wieluń - Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Częstochowa - Sanktuarium św. Józefa. Patronat honorowy - Abp Wacław Depo.
Nie mów, że Ciebie to nie dotyczy - jeżeli umierają dzieci to dotyczy to każdego z nas i każdy w swoim sercu powinien tych rodziców wspierac - nie tylko modlitwą.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook