Gdańsk: modlą się o męża lub żonę

Jezuici
fot. AlicePopkorn/ Foter.com/ (CC BY-NC-ND)

Jezuickie Duszpasterstwo Akademickie w Gdańsku zaprasza w najbliższy czwartek - 17 października o godzinie 17:00, na specjalną Eucharystię w intencji osób poszukujących męża lub żony.

 

Znasz kogoś kto pragnie życia w małżeństwie ale jeszcze nie znalazł drugiej połówki? A może to Ty sama/ sam?  Warto tak ważną sprawę zawierzyć Bogu - w tej intencji szczególna Msza Święta. Będziemy modlili się również za przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa, tych, którzy są w parach i pragną założyć święte rodziny.

 

Zapraszamy tych, którzy są tym bezpośrednio zainteresowani, bo szukają ukochanej/ ukochanego albo są w trakcie przygotowań do ślubu, ale i wszystkich, którzy chcą tym osobom towarzyszyć w modlitwie i zanosić z nimi modlitwę do Boga. - mówią o samym przedsięwzięciu organizatorzy.

 

 

Podobną inicjatywę zapoczątkował w Łodzi o. Jacek Granatowski - jezuita, duszpasterz akademicki. Tam w ostatni czwartek miesiąca w kościele Jezuitów pod wezwaniem Najświętszego Imienia Jezus zbierają się wierni, aby modlić się o dobrą żonę lub męża. Jak mówi o. Jacek idea jest taka, aby uczestniczący w takiej Mszy byli szczęśliwi i znali swoją wartość. Samo kazanie ma charakter motywujący.

 

Msze cieszą się coraz większą popularnością i pokazują, że najpierw trzeba stanąć twarzą w twarz przed samym sobą - a Eucharystia, w której obecny jest Bóg Żywy jest do tego najlepszym miejscem, aby móc potem ofiarować jakieś dobro drugiemu i dzielić z tą osobą resztę życia.

 

 

Jezuickie Duszpasterstwo Akademickie w Gdańsku
(utwór zespołu Mocni w Duchu)

RED./ kk

 

---
Małżeńska gra daje możliwość poznania zasad prawidłowej komunikacji, poznania różnic między kobietą a mężczyzną, budowania więzi małżeńskiej poprzez rozmowę i zrozumienie. [Zobacz więcej]

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~gość 14:01:49 | 2013-10-14
Na plakacie jest, że Msza jest o 20.00, a w artykule, że o 17.00....???

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook