Nowy sekretarz Kongregacji ds. Biskupów

Ojciec Święty mianował Brazylijczyka, ks. prał. Ilsona de Jesus Montanariego sekretarzem Kongregacji ds. Biskupów i jednocześnie wyniósł go do godności arcybiskupa tytularnego Capocilla. Zastąpi on na tym stanowisku abp Lorenzo Baldisseriego, który od 21 września jest sekretarzem generalnym Synodu Biskupów.

 

Abp Ilson de Jesus Montanari urodził się 18 lipca 1959 roku w Sertãozinho, w stanie São Paulo, na terenie archidiecezji Ribeirão Preto. Zanim wstąpił do wyższego seminarium duchownego ukończył studia ekonomiczno-prawnicze. Przez trzy lata (1985-1988) studiował na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, zaś święcenia kapłańskie otrzymał 18 sierpnia 1989 roku. Jest kapłanem archidiecezji Ribeirão Preto. Pracował duszpastersko, a także jako wykładowca teologii Centrum Studiów archidiecezji Ribeirão Preto oraz seminarium metropolitalnego w Uberaba (1990-1994). Był też kanclerzem i koordynatorem duszpasterstwa swej macierzystej archidiecezji (1993-2002). W latach 2002-2004 uzyskał kościelny licencjat w dziedzinie teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Od 2008 roku pracuje w Kongregacji ds. Biskupów.

 

Kongregacja ds. Biskupów rekomenduje nowych biskupów i przedstawia nominacje do zatwierdzenia Ojcu Świętemu. Do jej zadań należy przygotowywanie zmian struktur kościelnych, takich jak ustanawianie, dzielenie i łączenie diecezji, cz też tworzenie ordynariatów wojskowych. Kongregacja przyjmuje także raporty ordynariuszy z pracy i problemów diecezji oraz organizuje ich wizyty ad limina apostolorum. Zajmuje się kwestiami związanymi z działalnością konferencji episkopatów, synodów partykularnych, ich statutów itd. Koordynuje działalność ordynariatów wojskowych.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook