Jasna Góra: dziś czuwanie maryjne z papieżem

(fot. zkvrev / Foter / CC BY-NC-ND)

Na Jasnej Górze odbędzie się dziś wielkie maryjne czuwanie modlitewne w łączności z papieżem Franciszkiem. Ojciec Święty wybrał dziesięć sanktuariów świata, które uczestniczyć będą w modlitwie różańcowej, i które za pomocą łączy telewizyjnych będą w bezpośrednim kontakcie. Czuwanie odbędzie się w Roku Wiary, w ramach Międzynarodowego Dnia Maryjnego. Początek modlitwy w Częstochowie o godz. 19.00.

 

- Dobrze, że z Watykanu ciągle widać Jasną Górę, to nobilitacja i odpowiedzialność - powiedział jasnogórski przeor o. Roman Majewski.

 

"To bardzo cieszy, zwłaszcza, że z Polski jesteśmy jedynym sanktuarium a w Europie jednym z trzech. Dobrze, że z Watykanu widać Matkę Bożą Królową Polski, widać przychodzących tu pielgrzymów. Ojciec Święty bardzo liczy na nasze wołania i pewnie dlatego do tej modlitwy zostaliśmy zaproszeni" - podkreślił o. Majewski.

 

Przeor Jasnej Góry zauważa, że modlitwa różańcowa z papieżem, w łączności z różnymi sanktuariami maryjnymi i jutrzejsze zawierzenie świata Niepokalanej, to jeden z wielkich aktów w Roku Wiary i mocna jego pieczęć. - Gromadzimy się przy jednej Matce, choć w różnych Jej domach. Wszyscy oddajemy się Jej w opiekę i razem z Nią przypominamy sobie maryjne przesłanie: tylko Jezus jest Zbawicielem świata, tylko On jest źródłem pokoju nie tylko tego wewnętrznego, ale i tego zewnętrznego - powiedział o. Roman Majewski.

 

Przeor podkreślił, że na Jasnej Górze reprezentowana będzie cała Polska, choć w "najwierniejszej jej cząstce, w części Polski wierzącej będącej zaczynem odnowienia wiary".

 

W Częstochowie, modlitwa różańcowa z papieżem rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed szczytem. Dzięki łączności satelitarnej z innymi maryjnymi sanktuariami na całym świecie zostanie odmówiony różaniec. Poprzedzi go telewizyjne przesłanie Ojca Świętego. Na jasnogórskie spotkanie wierni proszeni są, by przynieść różańce, świece lub lampiony i białe chusteczki.

 

W modlitewnym telemoście prócz Jasnej Góry wezmą udział sanktuaria: Matki Bożej w Lourdes (Francja), Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Nairobi (Kenia), Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Waszyngtonie (USA), Bazyliki Zwiastowania w Nazarecie (Izrael), Pani Wszystkich Narodów w Akita (Japonia), Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Velankanni (Indie), Matki Bożej Ubogich w Banneux (Belgia), Matki Bożej z Lujan w Buenos Aires (Argentyna), Naszej Pani Niepokalanie Poczętej w Aparecida (Brazylia).

 

12 i 13 października Kościół świętuje Dzień Maryjny Roku Wiary. Centralne uroczystości rozpoczęły się już w Watykanie. Po południu na plac św. Piotra przybędzie figura Matki Bożej Fatimskiej i papież poprowadzi maryjną medytację. Następnie figura zostanie przewieziona do rzymskiego sanktuarium Madonny Bożej Miłości.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 23:57:40 | 2013-10-12
@AGNES
Wiesz, na czym polega problem? Pomimo wielokrotnego braku logiki próbowałam usilnie znaleźć w twoich wypowiedziach sens. Jakąś głębszą myśl. Wielokrotnie nie udało się to. Dlatego poddaję się, jeśli chodzi o ocenę Twoich działań, intencji itd. I błagam, w związku ze swoją głęboką nieobiektywnością (o niekompetencji nie wspominając) nie pisz już więcej na temat papieża Franciszka! Oszczędź.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~aka 22:31:20 | 2013-10-12
@Agnes
Jak masz taką doskonałą łączność z Matką Bożą i wiesz, gdzie sobie życzy być, a gdzie nie, to wykorzystaj to lepiej, niż pisząc bzdurne posty.
Również rewelacje nt "co myśli Papież" zachowaj dla siebie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

AGNES 15:27:55 | 2013-10-12
Policzmy do dziesięciu:

Afryka:         1   Nairobi
Ameryka Płn: 1   Waszyngton
Ameryka Płd: 2   Aparecida, Buenos Aires
Azja:            3   Akita, Nazaret, Velankanni
Europa:         3   Banneux, Częstochowa, Lourdes

Cały gips właśnie na tym polega, że Fatima nie dostąpiła tego wątpliwego zaszczytu. Rolę Fatimy odegra Rzym, do którego sprowadzono figurę Matki Bożej z fatimskiego sanktuarium. Nie jest to żadne uczczenie Matki Bożej, ale raczej instrumentalne potraktowanie Jej wizerunku, a pośrednio brak szacunku dla Niej samej. Czy nie jest to zastanawiające, że Franciszek, który jeszcze nie nawiedził sanktuarium w Fatimie wymyślił taką organizację „Dnia Maryjnego” (cudzysłów, bo to nie jest Dzień Maryjny, a raczej dzień Franciszka z figurą Matki Bożej)? To nie akt czci, ale jawne szyderstwo. Bardzo wątpię, czy Matka Boża w ogóle życzy sobie być w Rzymie (nie było tu objawienia). Działania Franciszka zmierzały najwyraźniej do tego, by umniejszyć znaczenie objawień w Fatimie i nie wspominać o danych tam wielu przesłaniach dla ludzkości. A nuż komuś przyszłoby do głowy znowu pytać o III tajemnicę fatimską. Akt zawierzenia przygotowany w ten sposób przez Franciszka jest podszyty fałszem. Poza tym Matka Boża wyraźnie życzyła sobie zawierzenia Rosji (nie świata) jej Niepokalanemu Sercu, określając je jako najmniej bolesny ratunek dla ginącego świata.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~czciciel MB 11:38:56 | 2013-10-12
jzscze pewnie w Fatimie

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook