O katechizacji i posłudze 3 mln katechetów

Radio Watykańskie

Z udziałem 1600 katechetów rozpoczął się dziś w Watykanie Międzynarodowy Kongres Katechizacji. "Katecheta, świadek wiary" - to jego temat. Jutro dla jego uczestników katechezę wygłosi Papież Franciszek.

 

Obrady otworzył abp Octavio Ruiz Arenas, sekretarz Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, której podlega w Watykanie katechizacja. Abp Arenas przypomniał, że jest to zasadnicze pole duszpasterstwa, w które jest zaangażowanych ponad 3 mln katechetów.

"Kościół zawsze miał wielkie uznanie dla katechetów, którzy są głównymi współpracownikami kapłanów w przekazie wiary - powiedział abp Arenas. - Co więcej, katechetom bardzo często udało się zachować żywą wiarę w Kościele, kiedy nastawały wyjątkowo trudne okoliczności, na przykład w czasie prześladowań lub gdy zabrakło kapłanów. Dlatego katechetom należy się wsparcie. Wykonują bowiem bardzo ważną pracę i mają wielkie znaczenie dla Kościoła. Potrzebują dobrego przygotowania, nie tylko intelektualnego, ale również takiego, które sprawi, że ich życie stanie się świadectwem prawdy, którą chcą przekazywać".

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook