Biblia najskuteczniejsza przeciw sektom

(Fot. pedrosimoes7 / Foter / CC BY)

Apostolat biblijny jest najskuteczniejszym środkiem przeciw inwazji sekt i nieprawidłowej interpretacji Pisma Świętego, ale ciągle jeszcze nie jest on w pełni rozwinięty w różnych krajach naszego kontynentu. Zwróciło na to uwagę 75 uczestników 13. zgromadzenia plenarnego Centrum Biblijnego dla Afryki i Madagaskaru (BICAM), które w dniach 17-23 września obradowało w stolic Malawi - Lilongwe.

 

W komunikacie z obrad, przesłanym do watykańskiej misyjnej agencji prasowej FIDES, stwierdzono ponadto, że wielkim "zagrożeniem dla praktyk chrześcijańskich są szerzeni się upolitycznionego islamu, fundamentalizmu i złe zarządzanie". Zwracając uwagę na doniosłość Pisma Świętego w działalności Kościoła katolickiego na Czarnym Lądzie, delegaci zalecili pogłębienie biblijnej formacji świeckich, w tym rodzin, kobiet i młodzieży, oraz wspieranie podobnej formacji stowarzyszeń kościelnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Chodzi o to, aby "uczyć Słowa Bożego, budząc zainteresowanie nim ze strony młodych" - wyjaśnili uczestnicy spotkania.

Zasugerowano również ustanowienie specjalnych okresów formacji biblijnej, np. tygodnia biblijnego, oraz silniejsze koordynowanie pracy wydawnictw katolickich w celu szerzenia Biblii i materiałów egzegetycznych.

Centrum Biblijne dla Afryki i Madagaskaru sięga swymi początkami 1975, gdy na prośbę Sympozjum Biskupów Katolickich Afryki i Madagaskaru (SECAM) Światowa Katolicka Federacja Apostolatu Biblijnego utworzyła w 1975 swoje biuro dla Czarnego Lądu w Lusace, skąd w 19778 przeniesiono je do stolicy Togo - Lomé. 

5 lipca 1981 na VI zgromadzeniu ogólnym SECAM powołano oficjalnie do życia BICAM (skrót francuski CEBAM) i tym samym Biuro Światowej Federacji dla Afryki przestało istnieć. W 1983 siedzibę nowej organizacji przeniesiono do Nairobi, a na XII zgromadzeniu w Dakarze w październiku 2003 postanowiono jeszcze raz przenieść siedzibę Apostolatu, tym razem do stolicy Ghany - Akry. Oficjalnie nastąpiło to 30 czerwca następnego roku. Dyrektorem Centrum jest ks. Moïse Adeniran Adekambi.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ann 14:39:02 | 2013-12-24
Jak papież powie, że katolicy wzorem pierwszych chrześcijan i zgodnie z naukami Pana Jezusa nie mogą brać udziału w wojnach (światowe, obecne konflikty lokalne w Afrycey, misje), nie mogą być kapelanami - może zapiszę się do KK. Narazie - nie, dziękuję. Czytajcie Pismo Święte kochani, pozdrawiam

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook