Nie można zamknąć wiary w czterech ścianach

(fot. PAP/Tomasz Gzell)

Nie można zamknąć wiary w czterech ścianach domu czy kościoła - mówi biskup radomski Henryk Tomasik przed Ogólnopolskim Kongresem Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się 19-22 września w Warszawie. Krajowy duszpasterz młodzieży dodaje, że nowa ewangelizacja dotyczy każdego z wierzących, aby z większym zapałem głosić Chrystusa.

 

Bp Tomasik zwrócił uwagę, że nowa ewangelizacja to nowe metody i formy, ale też i nowy zapał. Podkreśla, Kościół wciąż szuka nowych form w dotarciu do dzieci i młodzieży, szukay metod, które mogą być pomocą w realizowaniu jego zadań. Dodał, że nowa ewangelizacja wyraża się w tym, że człowiek bierzmowany czuje się odpowiedzialny za wiarę przyjaciół w klasie i w większym zaangażowaniu świeckich w głoszeniu Ewangelii i kształtowaniu życia chrześcijańskiego.

 

- Ewangelizacja dotyczy każdego z nas, aby z większym zapałem głosić Ewangelię słowem, życiem w miejscu pracy, w rodzinie, kulturze i w mediach. To obszary, które wymagają większego zaangażowania. Błogosławiony Jan Paweł II w Adhortacji o katolikach świeckich w świecie i Kościele użył sformułowania, że "bierność nigdy nie była postawą godną aprobaty, a w naszych czasach staje się winą". Są to słowa adresowane do nas wszystkich.

 

Parafię tworzą ludzie świeccy i duchowni, wspólnie uczestniczymy w profilowaniu parafii i kształtowaniu jej duchowości. Są parafie, gdzie przez lata wspomina się zasłużonych proboszczów, ale parafia to świeccy, którzy powinni zaangażować się na rzecz tej wspólnoty - powiedział bp Tomasik na antenie Radia Plus Radom.

 

Biskup radomski podkreślił, że nie można zamknąć wiary w czterech ścianach domu czy kościoła. - Dobrze rozumiana wiara kształtuje całego człowieka, dobrze rozumiane chrześcijaństwo dobrze kształtuje także życie społeczne. Dlatego potrzebna jest nasza obecność na ulicach, potrzebna jest nasza obecność w miejscu pracy - przekonywał bp Henryk Tomasik.

 

Przypomnijmy, że II Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji "Obudzić olbrzyma", którego tematem będzie parafia, odbędzie się 19-22 września w Warszawie. Udział w spotkaniu zgłosiło 500 osób z całego kraju, obecni będą też goście z Włoch, Francji, USA. Kongres gościć będzie 40-tysięczna parafia Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~t. 15:37:10 | 2013-09-13
Wiara musi przenikać wszystko co nas otacza.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?