Ojciec Pio doktorem Kościoła?

Radio Watykańskie
(źródło: vatican.va)

Włoscy kapucyni zabiegają o nadanie Ojcu Pio tytułu doktora Kościoła. Rodzima prowincja świętego ustanowiła właśnie komisję, która przebada jego życie i dokonania, by na ich podstawie ubiegać się u Papieża o przyznanie tego wyjątkowego tytułu.


Prowincjał o. Francesco Colacelli przyznaje, że jest to trudne zadanie. Wystarczy przypomnieć, że do tej pory tytuł ten otrzymało zaledwie 33 świętych. 17 kolejnych czeka w kolejce. O. Colacelli jest jednak dobrej myśli, tym bardziej, że popularność Ojca Pio nie słabnie. W tym roku odnotowano kolejny wzrost napływu pielgrzymów do San Giovanni Rotondo.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~camilo93 11:50:44 | 2013-09-10
Mam nadzieję Jan Paweł II po kanonizacji też otrzyma tytuł "Doktora Kościoła".I Mam nadzieję że kard.Dziwisz pomyśli nad tym.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

krzysztofbaranowski 22:58:27 | 2013-09-09
To Jeden z najważniejszych ludzi Kościoła. Świety Ojciec Pio zmienia nas, przyciąga, wciąż zaskakuje. Oprócz biografii, czy świadectw, warto zagłębić się w Liturgię Ojca Pio, jego słowa wypowiedziane w czasie Eucharystii. On ubogacił Kościół i uczynił nas doskonalszymi. Święty Ojcze Pio módl się za nami.  

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook