Obraduje kapituła krakowskich kapucynów

"Wspólnota miejscem nawrócenia, wzrostu w wierze i świadectwa" - pod takim hasłem od 9 do 13 września w Krakowie obraduje XXVII Kapituła Nadzwyczajna Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej.


W odróżnieniu od kapituł zwyczajnych (wyborczych) celem tego spotkania nie jest wybranie nowego zarządu prowincji, lecz omówienie kwestii związanych z problemami i wyzwaniami, które stoją obecnie przed kapucynami. Ostatnia taka kapituła obyła się w 2001 r.

 

Zebrani rozpoczęli obrady od nabożeństwa Słowa Bożego. Codziennie sprawowana jest Eucharystia oraz liturgia godzin, w poniedziałek i wtorek wieczorem będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę bracia będą przeżywali dzień postu (tzw. siccis) i pokuty, który zakończy wieczorna liturgia pokutna.

 

W czwartek wieczorem kapucyni "zgromadzą się na nabożeństwie, które będzie wołaniem o dary Ducha Świętego" - informuje biuro prasowe krakowskiej prowincji kapucynów. W czasie obrad przewidziane są również prace w grupach, gdzie zakonnicy będą omawiali wcześniej zaproponowane tematy, by później na forum kapituły zaproponować wspólne ustalenia i linie wytyczne dla prowincji na najbliższe lata.

 

W kapitule bierze udział 61 braci. Przewodniczącym jest br. Štefan Kožuh OFMCap, wikariusz generalny kapucynów z Rzymu. W kapitule bierze udział m.in. zarząd prowincji oraz 50 braci delegatów. Gośćmi kapituły są: br. Francesco Neri OFMCap z prowincji Bari (Włochy), br. Waldemar Barszcz TOR, członek Papieskiej Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego oraz br. Tomasz Pilch, przełożony domu obecności w Kownie (Litwa). Delegaci zostali wybrani przez wszystkich braci prowincji we wcześniejszych tajnych wyborach poprzez głosowanie.

 

Ojciec duchowy kapituły br. Francesco Neri głosi konferencje wprowadzające w poszczególne dni, natomiast br. Waldemar Barszcz TOR służy radą oraz bogatym doświadczeniem dotyczącym życia konsekrowanego przeżywanego na całym świecie.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: kapucyni, kraków

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

krzysztofbaranowski 02:36:25 | 2013-09-10
https://www.kapucyni.pl/index.php/info/6205-kapitua-duchowa-kapucynow-rozpoczeta

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook