Nowy teledysk rapującego księdza

Ks. Jakub Bartczak, utwór "Modlitwa" (fot. YouTube)

Ks. Jakub Bartczak - rapujący kapłan z Wrocławia nagrał kolejny hip-hopowy teledysk. Utwór "Modlitwa" promuje debiutancką płytę księdza, która ukaże się na przełomie września i października.


Utwór "Modlitwa" powstał po spotkaniach z młodzieżą, którą kapłan przygotowywał do bierzmowania. "Często przychodzili i się usprawiedliwiali, że mają dużo różnych zajęć, wiele innych spraw i nie mają czasu dla Pana Boga, nie mają czasu na modlitwę. Wtedy napisałem ten tekst" - mówi KAI ks. Jakub Bartczak. "Dziś wszystko ma się w zasięgu ręki, tysiące propozycji. Ludzie są istotami zmysłowymi - zwłaszcza młodzież - i skupiają się na tym, co fizyczne. Nie ma dziś czasu, żeby wejść głębiej" - dodaje rapujący kapłan.

 

"Czasem wbrew wszystkim idź za Panem. Ilekroć się pomodlisz - wierz mi - wygrałeś!" - rapuje ks. Jabub Bartczak, który przekonuje, że w "zwariowanych" czasach modlitwa jest "lekarstwem", "balsamem". Kapłan zapewnia, że nikt nie zagłuszy potrzeby Boga, wyrytej głęboko w duszy człowieka: "Tego nie zagłuszysz, to jest wyryte głęboko w duszy - wołanie o dobro, miłość, wolność, szacunek, prawdę. Dzięki Ci Boże za łaski każde" - można usłyszeć w refrenie.

 

Muzykę do tekstu ks. Bartczaka przygotował Mateusz "Nitro" Mularczyk. Realizacją teledysku zajęła się grupa Pitah Production. Klip powstał dzięki wsparciu Radia Rodzina. "Modlitwa" dostępna jest w serwisie YouTube od 2 września. Teledysk zanotował już ponad 40 tys. obejrzeń.

 

Na przełomie września i października można spodziewać się kolejnego teledysku. Wtedy też premierę będzie miała debiutancka płyta ks. Bartczaka. Na krążku "Powołanie" znajdzie się czternaście utworów. Ks. Jakub uważa, że to dobry sposób na ewangelizację, bo dziś wiele osób - więcej niż w jego pokoleniu - słucha tego typu muzyki.

 

O ks. Jakubie Bartczaku zrobiło się głośno w ubiegłym roku, kiedy w Internecie ukazał się pierwszy jego teledysk. O rapującym kapłanie zachęcającym w ten sposób do lektury Pisma Świętego donosiły wówczas liczne media - elektroniczne i tradycyjne. Kapłan z Wrocławia wystąpił gościnnie w nagraniach kilu innych muzyków chrześcijańskich. W ostatnim czasie był też zapraszany na spotkania z młodzieżą, w czasie których rapował.

 

Ks. Jakub Bartczak jest wikariuszem parafii św. Elżbiety we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 2007 r. Niegdyś znany również jako "Mane"; członek hip-hopowych ekip z Wrocławia (Drugi komplet, Drutz).

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~anna 12:32:01 | 2014-01-14
Ks. Jakub jest wspanialym, zaangazowanym kaplanem. Wieku mlodych ludzi przyciągnął do wiary i Kościola. Ma w sobie wiele zapału i entuzjazmu. Robi to, o co prosi papiez Franciszek w Ewangelii gaudium. I wiele czasu spędza w przylegającym do koscioła szpitalu, niosąc otuchr i sluzac poslugą sakramentalną chorym.
Dlaczego w komentarzach tyle niechęci...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~BloodyRuver 10:51:31 | 2014-01-14
ałosne jak bardzo  posoborowi kapłani potrafią się zbłaźnić dla poklasku  zblazowanych gimbusów. Księże Jakubie- mieszając religię katolicką z błotem popkultury więcej szkodzisz aniżeli pomagasz. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Il vero francesco 10:18:22 | 2014-01-14
I co to za promocja satanistycznej popkultury? Mój Kościele, jakżeś daleko odszedł od swoich korzeni...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?