Bp Ryś: to w oparciu o to, budujemy siebie

(fot. Cancre / Wikipedia Commons / CC BY)

- Kluczowe w formacji kleryków jest rozwijanie relacji z Chrystusem - mówił bp Grzegorz Ryś podczas porannej Mszy świętej sprawowanej z rektorami seminariów duchownych w Łodzi. - Jak pomóc chrześcijanom w rzeczywistym doświadczeniu Pana Boga - to największa potrzeba naszych czasów - podkreślał biskup.


- Wierni rodzą się z relacji z Chrystusem. Powinniśmy ciągle na to wskazywać - to jest źródło pokrzepienia i budowania siebie - mówił bp Ryś w homilii. - Żeby to pokazywać, sam muszę tego doświadczać. Wtedy sprawy formacyjne przestają być trudne - zauważył krakowski biskup pomocniczy.

 

Jego zdaniem dla kleryków ważne jest to, aby oni sami w ten właśnie sposób przeżywali swoją formację. - To, kim jestem, rodzi się z relacji z Jezusem - podkreślał. - Jeśli sami będą to przeżywać, da Bóg będą prowadzić do tej relacji innych. To jest największa potrzeba dzisiejszych czasów - jak pomóc chrześcijanom w rzeczywistym doświadczeniu Pana Boga - mówił bp Ryś.

 

Bp Grzegorz Ryś przewodniczył porannej Mszy świętej w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego oo. franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach. Uczestniczyło w niej niemal stu rektorów diecezjalnych i zakonnych seminariów duchownych. Ich spotkanie poświęcone trudnym problemom formacji seminaryjnej potrwa do czwartku, 5 września.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook