ONZ ogłosiła Międzynarodowy Rok Rodziny

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2014 Międzynarodowym Rokiem Rodziny. Z tej okazji ONZ przypomniała, że w przyszłym roku przypada 20. rocznica ogłoszenia pierwszego Roku Rodziny.

 

"Ta rocznica będzie dobrą okolicznością do przeanalizowania roli rodziny w rozwoju społecznym oraz aktualnych kierunków rozwoju polityki rodzinnej" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej organizacji.


Wśród głównych tematów przyszłorocznych obchodów jest walka z ubóstwem rodzin oraz ich marginalizacją społeczną, problematyka związana z relacjami między rodziną a pracą, a także starania o lepszą integrację społeczną i solidarność międzypokoleniową w rodzinie i społeczeństwie.

 

Informując o tym austriacka agencja katolicka Kathpress podała do wiadomości, że wiedeński Komitet ds. Rodziny zapowiedział, iż w Międzynarodowym Roku Rodziny 2014 zwróci uwagę na aspekty społeczno-polityczne i wkład społeczeństwa obywatelskiego na rzecz dobra rodziny.

 

W okresie między lutym i czerwcem 2014 r. planowane są spotkania ekspertów w Dausze, Brukseli, Nowym Jorku i Warszawie. Będą one poświęcone rozwojowi struktur rodzinnych, propagowaniu przyjaznej dla rodzin polityki ustawodawczej oraz problematyce biednych rodzin, równowagi między życiem rodzinnym i pracą oraz solidarności międzypokoleniowej.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~anonim 18:45:38 | 2015-01-15
30 rocznica

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook