W ośrodku Caritas powstał ogród biblijny

W Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach powstał ogród biblijny. Zorganizowano go w oparciu o roślinność Bliskiego Wschodu.

 

Ogród jest uporządkowany tematycznie, ma charakter symboliczny i dydaktyczny. To drugi tego typu ogród w Polsce. Poświęcenie i otwarcie dla zwiedzających zaplanowano na 17 maja dla upamiętnienia 90 rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II.

 

„Ogród biblijny poprzez odpowiednie rośliny i specjalną scenerię ma przybliżać krajobraz Ziemi Świętej i realia w jakich rozgrywały się wydarzenia opisane w Biblii”– mówi ks. Bogdan Janik, dyrektor Ośrodka i pomysłodawca ogrodu.” Zasadziliśmy już ponad 115 roślin. Wszystkie są opisane zarówno od strony botanicznej jak też ich związków z Biblią. Wszystkie są podzielone w zależności od czasu i miejsca występowania. Mam nadzieję, że dzięki naszej propozycji wiele osób jeszcze bardziej zachwyci się Pismem Świętym i zechce częściej do niego sięgać” – mówił duchowny.

 

Ogród biblijny zajmuję 80 arów. Ma 230 metrów długości i 26 metrów szerokości. Zwiedzającym będzie towarzyszyć muzyka biblijna. Przygotowano także przewodniki językowe, a w przyszłości również multimedialne.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~teresa 15:15:54 | 2010-05-14
Sugerujecie,żem Bocian.Owszem zaniosłam dziecko w chusteczce,ale ktoś wolał bigos.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook