Razem odbudujmy zniszczone kościoły i meczety

Radio Watykańskie
(fot. crdotx / Foter / CC BY)

Chrześcijańscy i muzułmańscy liderzy w Nigerii dyskutowali razem nad rozwiązaniami etniczno-religijnego kryzysu w stanie Plateau, gdzie tylko w tym roku zginęło kilkaset osób.

 

Podczas dwudniowego spotkania w Centrum Dialogu, Pojednania i Pokoju w Jos zwierzchnicy religijni rozmawiali o możliwości definitywnego zażegnania konfliktów i o ich roli w tym procesie. Zaapelowali m.in. do polityków, by czuwali nad wolnością i uczciwością wyborów oraz wspierali i szanowali decyzje Nigeryjczyków.

 

Owocem spotkania jest wspólne oświadczenie, w którym uczestnicy przedstawili własną koncepcję rozwiązania kryzysu w stanie Plateau. "Musimy odbudować i otworzyć zniszczone kościoły i meczety, by znowu mogły służyć tutejszym społecznościom. Jeśli to tylko możliwie powinniśmy połączyć siły i zrobić to razem. Musimy wspierać naszych wiernych, by opanowali strach i spróbowali na nowo wejść w relację z wyznawcami innych religii. Tylko dzięki temu uda nam się odbudować wzajemne zaufanie" - napisali uczestnicy obrad.

"Jako liderzy naszych wspólnot musimy dawać dobry przykład naszym wiernym. Musimy słuchać się wzajemnie i pamiętać o tym, że wszyscy, choć na różne sposoby, czcimy jednego Boga. Nasi wierni powinni widzieć, że słowom, które do nich kierujemy odpowiadają konkretne czyny" - podkreślił po spotkaniu przewodniczący nigeryjskiego episkopatu, arcybiskup Jos - Ignatius Kaigama.

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: nigeria

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Kinga 07:53:59 | 2013-08-21
"Musimy słuchać się wzajemnie i pamiętać o tym, że wszyscy, choć na różne sposoby, czcimy jednego Boga."- podkreślił po spotkaniu przewodniczący nigeryjskiego episkopatu, arcybiskup Jos - Ignatius Kaigama.

To dla tych, którzy twierdzą, że muzułmanie modlą się do innego boga.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?