Syria: Zniszczono greckoprawosławny kościół

Radio Watykańskie

Rebelianci z Wolnej Armii Syrii zaatakowali i zniszczyli greckoprawosławny kościół śś. Sergiusza i Bachusa w mieście Al-Thawrah w północno-środkowej części kraju.

 

"Podarli Biblię i inne księgi, połamali krzyże, ikonę Chrystusa i świętych, zniszczyli wyposażenie. Zrabowali urządzenia elektryczne, żyrandole i lampy. Zabrali wszystko co mogli, a potem to sprzedali. Nic tam nie zostało" - relacjonował jeden z chrześcijan, który uciekł z miasta. Mówi on, że mimo ucieczki wyznawcy Chrystusa wciąż otrzymują groźby od napastników. Niedawno ktoś do niego zadzwonił i powiedział, że jeśli ośmieli się wrócić, "zabiją go, a jego głowę umieszczą na meczecie", by wszyscy mogli zobaczyć,

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Rara avis 22:08:21 | 2013-08-13
Muzułmanie są naszymi braćmi !!! Takie bowiem polecenia dał Jezus Chrystus by miłować się wzajemnie , by miłować nieprzyjaciół swoich , by jeśli potrzeba przebaczać i 77 razy!
Wszyscy jesteśmy braćmi w jestestwie. Braterstwa nie można warunkować , przynależnością , aktualnymi relacjami i czy działaniami... Jest ono faktem. Każdy jest mym bratem bez względu na to czy na owo braterstwo zasłużył... Nie wolno nam bowiem osądzać ludzi , ale ich czyny. Określenie "brat" odnosi się do człowieka , bliżniego , nie do podejmowanych działań. Te , w geście braterskim należy niekiedy potępić. Potępić czyny , nie drugiego człowieka. Potrzeba ciągłego poszukiwania wspólnej drogi ku pojednaniu , potrzeba porozumienia... Nie po to Jan Paweł II organizował potężne spotkania modlitewne w intencji pokoju z udziałem przedstawicieli innych wyznań byśmy to dziedzictwo zaprzepaścili...
-----------------
"Jak Mnie umiłował Ojciec , tak i Ja was umiłowałem. WYTRWAJCIE W MIŁOŚCI MOJEJ !"  ( J 15 ;9 ) 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mat 21:41:29 | 2013-08-13
I niech mi nikt nie mówi, że muzułmanie są naszymi braćmi. To dzicz i powinni wszyscy być wyrzuceni z Europy. Nie możemy się im poddawać, to mordercy i idioci!!!!!!!!!!!!!!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook