Młodzież poszukiwana do filmu o Janie Pawle II

(fot. Todd Ehlers / Foter / CC BY-NC-ND)

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie poszukuje młodych osób chętnych do udziału w filmie pt. "Liczę na Was". Dokument ma ukazać przesłanie papieża Polaka do młodzieży.


"Film ukazywać będzie niezwykle silny wpływ, jaki papież wywierał na młodzież, a także ma przybliżyć nauczanie papieskie odnoszące się do pojęć takich jak młodość, radość, przyjaźń, miłość, odpowiedzialność czy rodzina - informuje Edyta Sierosławska z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. - Spróbujemy także przedstawić fenomen popularności i zaufania, jakim Jan Paweł II cieszył się wśród młodych ludzi, a także spróbujemy odpowiedzieć na pytanie o Jego świętość i charyzmę" - dodaje.

 

W filmie przedstawione zostaną spotkania Jana Pawła z młodymi ludźmi oraz osobami, do których można zastosować określenie "świadkowie Jana Pawła II". Będą to zarówno ludzie, którzy znali Ojca Świętego osobiście, jak i tacy, którzy w swoim życiu i postępowaniu kierują się naukami papieża, uznają go za autorytet. Do udziału w filmie zostali zaproszeni prof. Teresa Malecka, o. Jan Góra, Jan Mela i Krzysztof Trebunia-Tutka oraz przedstawiciele młodego pokolenia.

 

Producent filmu - Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie poszukuje młodych ludzi w wieku ok. 16-20 lat chętnych do udziału w dokumencie. Głównym zadaniem młodzieży będzie przeprowadzenie rozmów z bohaterami filmu. Zdjęcia planowane są na 11-13 sierpnia. Realizowane będą w okolicach Krakowa. Spotkanie informacyjne odbędzie się 2 sierpnia o godz. 10.00 w pomieszczeniach Duszpasterstwa Akademickiego w kolegiacie św. Anny.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: +48 887 021 060 lub mailowo: [email protected]

 

Inspiracją do powstania scenariusza były słowa Ojca Świętego wypowiedziane do młodzieży podczas homilii w Poznaniu w 1997 roku: "Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi".

 

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucją kultury, której organizatorami są: Województwo Małopolskie, Gmina Kraków oraz Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie. Misją Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec Święty oraz dialog między religiami i kulturami. Instytut prowadzi szeroką działalność kulturalną i edukacyjną oraz wspiera różnorodne inicjatywy poświęcone promowaniu wartości uniwersalnych na podstawie dziedzictwa Jana Pawła II.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?