"Czasem potrzebujemy zobaczyć, ilu nas jest"

- Wszyscy potrzebujemy czasem zobaczyć, że nie jesteśmy sami, że Jezus wciąż pociąga wielu - podkreśla bp Edward Dajczak, biskup koszalińsko-kołobrzeski, komentując decyzję papieża Franciszka, by 31. Światowy Dzień Młodzieży odbył się w Polsce - w Krakowie.


"Decyzję Ojca świętego przyjąłem z ogromną radością i nadzieją. Myślę, że to dla naszego kraju i dla naszego Kościoła wielkie wyróżnienie, ale i wielkie wyzwanie. Oczywiście jest jeszcze sporo czasu, ale na pewno czeka nas, także w naszej diecezji, porządna mobilizacja. Będziemy musieli pomyśleć o konkretnym przygotowaniu się na te wydarzenia" - podkreśla bp Dajczak.

 

"Myślę, że tego typu spotkania są bardzo potrzebne. Wielokrotnie otrzymuję sygnały od młodych ludzi, że dla nich bardzo ważny jest także ten wymiar ilościowy. Takie spotkania, w których biorą udział tysiące, a nawet miliony, dają możliwość poczucia się we wspólnocie, doświadczenia bliskiej obecności rówieśników, którzy też idą za Jezusem. Zresztą nie tylko młodzi ludzie, ale wszyscy potrzebujemy czasem zobaczyć, że nie jesteśmy sami, że Jezus wciąż pociąga wielu. Z pewnością to będą piękne dni. Zachęcam już do modlitwy za Światowe Dni Młodzieży w roku 2016".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 18:33:23 | 2013-08-06
Myślę, że jest nas o wiele więcej niż się wydaje, choć przeważnie tylko od wielkiego dzwonu. Jak to przekuć na codzienność?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook