ŚDM : 2147 km piechotą do Rio de Janeiro

Albert Pérez, 27-letni Argentyńczyk przyszedł na obchody XXVIII Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro na piechotę. Z domu w miejscowości Resistencia w prowincji Chaco wyszedł już 9 maja. W dwa miesiące przemierzył 2147 km, zwracając na siebie uwagę tysięcy młodych ludzi z całego świata za pośrednictwem portali społecznościowych.

 

Wyjaśniając motywy swej pielgrzymki Albert powiedział, że czuł potrzebę zrobienia czegoś, co rzeczywiście pomoże innym ludziom i nie będzie jedynie osobistą korzyścią. Głównym motywem podjęcia pątniczego trudu była modlitwa za dwuletniego Renzo, który czekał na przeszczep serca i potrzebował dawcy. - Pan wysłuchał moich próśb, więc teraz modlę się, by wszyscy, którzy przyjechali do Rio de Janeiro wrócili do swych domów z odnowionym sercem - dodał Argentyńczyk.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: śdm, śdm 2013

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Kamila 22:06:30 | 2013-07-29
Wspaniałe! Jest na świecie trochę szalonych ludzi, ożywiających dawną ideę prawdziwej pielgrzymki. Do Rio chciało dojść młode małżeństwo z Polski, ale uzbierali tylko na bilety lotnicze na Kubę i teraz pielgrzymują do Matki Bożej Miłosiernej z El Cobre  http://www.naszewedrowanie.blogspot.com/

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook