Nowy administrator w parafii w Jasienicy

Ksiądz Wojciech Lemański i nowy administrator parafii ksiądz Grzegorz Chojnicki podczas mszy, w trakcie której oficjalnie przedstawiono nowego administratora parafii w Jasienicy (fot. PAP/Rafał Guz)

Administrator parafii pw. Narodzenia Pańskiego w Jasienicy koncelebrował dziś Mszę św. na nowej placówce z dotychczasowym proboszczem. Zastąpił on na urzędzie ks. Wojciecha Lemańskiego. Tym samym został zrealizowany dekret abp Henryka Hosera z dnia 5 lipca, w którym biskup warszawsko-praski usunął ks. Lemańskiego z urzędu proboszcza w Jasienicy.


Na stronach parafii w zamieszczonych ogłoszeniach parafialnych można przeczytać, że "Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera administratorem parafii w Jasienicy do czasu prawomocnej decyzji o zmianie proboszcza w naszej parafii został mianowany ksiądz doktor Grzegorz Chojnicki".

 

W dzisiejszych ogłoszeniach parafialnych zamieszczono tez informację, że ks. Lemański podobnie jak w ubiegłym roku w ostatnią niedzielę miesiąca zaprasza do wspólnej modlitwy na terenie dawnego obozu zagłady w Treblince. Przypomina się także, że właśnie przez Jasienicę przejeżdżały transporty śmierci do Treblinki.

 

Administratorem parafii w Jasienicy został mianowany ks. dr Grzegorz Chojnicki. Dotychczas był on wikariuszem parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła na warszawskiej Pradze. Kontaktowy, skromny, z dobrym duszpasterskim doświadczeniem - tak o ks. Chojnickim mówi proboszcz tej parafii, ks. Adam Szkóp.

 

47-letni ks. Chojnicki w parafii Nawrócenia św. Pawła pracował od 2009 roku. Wcześniej był wikariuszem w parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. Święcenia kapłańskie przyjął w 1990 roku, za sobą ma więc ponad dwie dekady pracy duszpasterskiej. Prowadził m.in. konwersatoria dla dorosłych "Trwajmy mocno w wyznawaniu wiary", nauki przedmałżeńskie oraz Msze św. dla dzieci. - Nawiązuje łatwo kontakt z dziećmi i młodzieżą - podkreśla ks. Szkóp. I chwali jego umiejętność organizowania sobie czasu. - Kiedy pisał doktorat, nie miał żadnych ulg w obowiązkach wikariusza, potrafił to pogodzić - wspomina proboszcz. Ks. Chojnicki ma doktorat z teologii, jest wykładowcą teologii fundamentalnej w seminarium duchownym diecezji warszawsko-praskiej. Publikuje też w tygodniku "Idziemy". Ks. Szkóp wśród jego zalet wymienia skromność i bezpośredniość.

 

- Po prostu wykonuję to, co polecił mi mój biskup - mówi KAI ks. Chojnicki, pytany z jakimi uczuciami podejmuje obowiązki administratora parafii w Jasienicy. Pierwszą Mszę św., jeszcze razem z ks. Wojciechem Lemańskim, odprawi w parafii w piątek wieczorem. Wprowadzenie na urząd nastąpi w najbliższą niedzielę o godzinie 10. - Zapraszam serdecznie na tę Mszę. A na swoją nową posługę patrzę bardzo optymistycznie - mówi ks. Chojnicki. - Jestem wikariuszem, więc praca duszpasterska nie jest mi obca. Nie obawiam się nowych obowiązków.

 

Pytany o swoich nowych parafian, z którymi miał kontakt w poniedziałek 15 lipca, gdy przyjechał tam razem z księdzem kanclerzem i dziekanem, mówi pogodnym głosem "modlę się o dobre przyjęcie i proszę o modlitwę."

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Kinga 12:44:35 | 2013-07-22
Zauważ, że te dwa cytaty z Twojego postu to są wypowiedzi Pana Przeciszewskiego a nie moje.


A co ? Przeciszewskiego cytowałeś, żeby dać znać, że się z nim nie zgadzasz ? Miło mi.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tak 12:32:54 | 2013-07-22
KIngo,
jak zwykle przekęcasz. To smutne. Zauważ, że te dwa cytaty z Twojego postu to są wypowiedzi Pana Przeciszewskiego a nie moje. Dla przypomniecia Ci jeszczeraz zacytuję:
"- Paradoksem jest to, że większość polskich mediów ze zdumieniem przyjmuje fakt, iż biskup diecezji warszawsko-praskiej wykonuje swoje obowiązki, najpierw upominając swojego trudnego podwładnego, a potem usuwając go z urzędu proboszcza. A takie jest przecież święte prawo biskupa - dziwi się w rozmowie z Onetem Marcin Przeciszewski, red. nacz. Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Z ostatniego wpisu na blogu księdza Lemańskiego wynika, że spodziewa się on, iż ludzie będą występować z Kościoła, bo został usunięty z funkcji proboszcza Jasienicy. Jestem załamany takim myśleniem kapłana. Ten duchowny nie rozumie Kościoła. Ma też kłopoty ze zrozumieniem ewangelicznego prawa, nakazującego pasterzowi szukanie każdej zagubionej owieczki, a nie pozwalanie im na odejście. W mojej ocenie ostatni wpis na blogu ks. Lemańskiego potwierdza słuszność decyzji abpa Hosera - mówi Marcin Przeciszewski."

To smutne, że ciągle w wrogi sposób manipulujesz. Widocznie inaczej nie potrafisz

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~JKW 10:29:32 | 2013-07-22
Żydzi nie sprzciwiali sie modłom katolickim pod przywódcwem tego ksiedza na terenie obozu zagłady? Dziwne, w Auschwitz protestowali.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Kinga 08:34:53 | 2013-07-22
Z ostatniego wpisu na blogu księdza Lemańskiego wynika, że spodziewa się on, iż ludzie będą występować z Kościoła, bo został usunięty z funkcji proboszcza Jasienicy. Jestem załamany takim myśleniem kapłana. Ten duchowny nie rozumie Kościoła.


Za to Ty 'rozumiesz', co ks. Lemański napisał.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Kinga 08:32:44 | 2013-07-22
Paradoksem jest to, że większość polskich mediów ze zdumieniem przyjmuje fakt, iż biskup diecezji warszawsko-praskiej wykonuje swoje obowiązki, najpierw upominając swojego trudnego podwładnego, a potem usuwając go z urzędu proboszcza.


Ciebie to nie zdumiewa, bo przecież wiesz, że podwładny ma być bierny, mierny ale wierny, a trudnych należy usunąć.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tak 15:58:33 | 2013-07-21
z jego komentarzy. Nie bez kozery przyjaciele są w cudzysłowiu. Dla mnie ci przyjaciele, to te osoby, które popierają zachowanie ks. Lemańskiegi, albo stawiaja znak równości między nim a abp Hoserem w konflikcie o którym zapewne słyszałeś.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~l 15:43:08 | 2013-07-21
Kinga, Beniamin, Wojas , Grzegorfz karamer SJ, Penny i inni „przyjaciele” ks.Lemańskiego

...
Kramer nie jest zadnym przyjacielem Lemańskiego! skądf to wziąłes????

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tak 15:31:00 | 2013-07-21
Kinga, Beniamin, Wojas , Grzegorfz karamer SJ, Penny i inni „przyjaciele” ks.Lemańskiego
Przeciszewski: święte prawo biskupa
- Paradoksem jest to, że większość polskich mediów ze zdumieniem przyjmuje fakt, iż biskup diecezji warszawsko-praskiej wykonuje swoje obowiązki, najpierw upominając swojego trudnego podwładnego, a potem usuwając go z urzędu proboszcza. A takie jest przecież święte prawo biskupa - dziwi się w rozmowie z Onetem Marcin Przeciszewski, red. nacz. Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Z ostatniego wpisu na blogu księdza Lemańskiego wynika, że spodziewa się on, iż ludzie będą występować z Kościoła, bo został usunięty z funkcji proboszcza Jasienicy. Jestem załamany takim myśleniem kapłana. Ten duchowny nie rozumie Kościoła. Ma też kłopoty ze zrozumieniem ewangelicznego prawa, nakazującego pasterzowi szukanie każdej zagubionej owieczki, a nie pozwalanie im na odejście. W mojej ocenie ostatni wpis na blogu ks. Lemańskiego potwierdza słuszność decyzji abpa Hosera - mówi Marcin Przeciszewski.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ksiadz-wojciech-lemanski-na-skraju-wytrzymalosci-p,1,5564210,wiadomosc.html
Onet nie jest  gorącym zwolennikiem Kościoła.
I co? Wy dalej wiecie lepiej?  Wasza  grupka gwałtownie maleje

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook