Rowerowi pielgrzymi wyruszyli do Wilna

(fot. cyclotourist / Foter / CC BY-NC)

Prawie 80 rowerzystów wyruszyło dziś w IV Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerowej z Sandomierza do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Pielgrzymi mają do pokonania prawie 800 km. Patronuje im ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz.


Pielgrzymi wyruszyli z placu przy kościele pw. św. Jakuba w Sandomierzu. Najmłodsza 15 - letnia Ania jedzie pod opieką swojej mamy. Najstarszy rowerzysta ma 73 lata i uczestniczy w rowerowej pielgrzymce od jej początku. Jedzie też kilka małżeństw, w grupie jest także sześciu księży.

 

Na trasie pielgrzymi podzieleni są na cztery 20 osobowe grupy. Towarzyszą im osoby z zabezpieczenia technicznego i medycznego. Rowerzyści mają swój wędrowny bufet.

 

Dziennie mają do pokonania ok. 100 km, najdłuższy etap liczy ok. 150 km. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie Eucharystia w Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie.

 

- Każdy uczestnik pielgrzymuje z konkretną intencją, którą chce zawierzyć Maryi w Ostrej Bramie. Całej pielgrzymce towarzyszy idea pogłębienia swojej wiary poprzez nawiedzenie świętych miejsc oraz braterskość i przyjaźń niesione sobie nawzajem podczas wspólnego pielgrzymowania - powiedział ks. Jan Wilk, jeden z organizatorów pielgrzymki.

 

Dla rodziny Wereskich z Janowa Lubelskiego jest kolejny rodzinny udział w rowerowej pielgrzymce. "Każdej towarzyszą emocje, bo w takiej formie pielgrzymowania jest coś dla Boga, dla ducha i dla ciała. Niesiemy wspólnie z rodziną konkretną intencję" - mówił Andrzej Wereski wyruszając na trasę. Zaznacza, że pokonując drogę do Wilna pątnicy przemierzą znaczą część naszego kraju, dzięki czemu poznają piękno przyrody i ciekawe miejsca. Dodaje też, że średnia prędkość na trasie to około 25 km/h, więc każdy, kto odrobinę się przygotowywał spokojnie da radę.

 

Organizatorem pielgrzymki jest Duszpasterstwo Sportu Diecezji Sandomierskiej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook