Rio de Janeiro: ŚDM dostępne w internecie

Radio Watykańskie

Ci, którzy nie znajdą się w Brazylii na Światowym Dniu Młodzieży, będą mogli śledzić jego przebieg w internecie. Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu uruchomiła już w tym celu portal "Pope To You" (www.pope2you.net, Pinterest: pinterest.com/pope2you) w sześciu językach (angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim i włoskim).

 

"Dzięki temu projektowi - powiedział kierujący watykańską dykasterią ds. mediów abp Claudio Maria Celli - tym wszystkim, którzy nie będą mogli udać się do Rio de Janeiro, da się możność zobaczenia tego, co się tam dzieje, oczyma innych młodych chrześcijan. W ten sposób przeżyją z bliska wielkie emocje tych bogatych w wydarzenia dni".

Na portal www.pope2you.net można nadsyłać fotografie, które zostaną zebrane i przekazane Papieżowi. "Pope To You Vatican" jest już na Facebooku: https:// www.facebook.com/popetoyou.pccsvatican.

Dodajmy, że w Muzeum Sztuk Pięknych w Rio de Janeiro otwarto oficjalną wystawę Światowego Dnia Młodzieży, zatytułowaną "Śladami Chrystusa". Zainaugurował ją 7 lipca przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, kard. Stanisław Ryłko. Potrwa ona do 13 października br. Można na niej zobaczyć szereg arcydzieł z Włoch i z Watykanu, nigdy dotąd nie wystawianych w Ameryce Łacińskiej.

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: śdm, śdm 2013

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook