Watykan zwraca uwagę na dostęp do wody

Radio Watykańskie
(fot. foshydog / flickr.com)

Woda jest bezcennym dobrem, bez którego nie ma życia. Jest zarazem dobrem, z którego musimy nauczyć się czerpać bardziej odpowiedzialnie, tak by nie zabrakło go dla przyszłych pokoleń. W ten sposób Watykan zwraca uwagę na problem dostępu do wody pitnej, która paradoksalnie dla liczniejszych z roku na rok mieszkańców świata staje się dobrem coraz bardziej luksusowym.

 

Czytamy o tym w przesłaniu Papieskiej Rady ds. Migrantów i Podróżujących na przypadający we wrześniu (27) Światowy Dzień Turystyki. Przesłanie nosi tytuł: "Turystyka i woda: ocalić naszą wspólną przyszłość".

 

Morza, jeziora, rzeki, wodospady i lodowce z każdym rokiem przyciągają coraz większe rzesze turystów. Stanowią tym samym źródło dochodu dla lokalnej gospodarki. Należy jednak pamiętać, że zasoby wody na naszej planecie coraz bardziej się kurczą i muszą być wykorzystywane z poszanowaniem dla środowiska.

 

Watykańskie przesłanie przypomina, że w wielu strukturach turystycznych woda jest marnowana, podczas gdy okolicznej ludności po prostu jej brakuje. Aktualnie co trzeci mieszkaniec globu nie ma wystarczającego dostępu do wody pitnej. Szacuje się, że w 2030 r. brak wody będzie stanowił problem dla połowy światowej populacji.

 

Watykańskie przesłanie na Światowy Dzień Turystyki jest zachętą do większej troski o dzieło stworzenia, a zarazem wezwaniem do odpowiedzialności. Nawet w korzystaniu z wody potrzeba większego umiarkowania i samodyscypliny.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook