Abp Hoser usunął ks. Wojciecha Lemańskiego

(fot. parafiajasienica.waw.pl)

Abp Henryk Hoser usunął z urzędu proboszcza parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy ks. Wojciecha Lemańskiego.

 

W dekrecie - udostępnionym na stronie tejże parafii - podał, że powodem jest "brak szacunku i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu oraz nauczaniu biskupów w Polsce w kwestiach bioetycznych".

 

"Publicznie głoszone poglądy nie spełniają wymogów prawa i przynoszą poważną szkodę i zamieszanie we wspólnocie Kościoła" - czytamy w dekrecie. Ks. Lemański ma opuścić parafię do 18 lipca.


Jednocześnie abp Hoser zapewnia ks. Lemańskiemu mieszkanie w Domu Księży Emerytów i godziwe utrzymanie z Funduszu Kapłańskiego Wsparcia.

 

Jeśli ks. Lemański znajdzie parafię, w której proboszcz zgodzi się go przyjąć, może zostać rezydentem. Dekret nosi datę 5 lipca.

 

 

Ks. Wojciech-Michał LEMAŃSKI, syn Józefa i Franciszki z domu Zuzia, ur. 22 września 1960 w Legionowie (parafia Chotomów, DW-P), imieniny 23 kwietnia, mgr teologii na ASTK (teologia moralna), wyświecony 28 maja 1987 przez Kard. Józefa Glempa, wikariusz: Rzeszyca Św. Jadwigi w Milanówku, proboszcz: Świr, Szemietewo, Niestaniszki, Zaświr (Białoruś, reorganizator parafii: odzyskal i odnowił kościoły), Miłosierdzia Bożego w Otwocku-Ługach, Narodzenia Pańskiego w Jasienicy, członek Rady Kapłańskiej i Kolegium Konsultorów w Diecezji Mińsko-Mohylewskiej (Bialoruś, 1990-1997). Od 25 czerwca 2006 proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (206)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Beniamin Szalom SJ 18:30:52 | 2013-07-20
Czarna gnida - Hoser, nie wart jest nawet splunięcia na jego paryszywą gębę.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

T7HRR 09:10:02 | 2013-07-17
@jan
sądząc z ataku świata na abpa Hosera, świat go nie przyjął...

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jan 13:08:18 | 2013-07-16
18 Jeżeli was świat2 nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. 19 Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. 20 Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: "Sługa nie jest większy od swego pana"3.
Czy abp Hoser jest z tego świata czy nie ?
Króluj nam Panie Jezu Chryste

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

T7HRR 13:08:34 | 2013-07-16
@jan
sadze, że za propagowanie metody Billingsa zostanie, kiedyś osądzony przez Europejski Trybunał w Hadze...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jan 13:00:41 | 2013-07-16
Rwanda , czyli ciemna karta w życiorysie abp. Hosera : ” w 1975 roku trafił do Rwandy. Założył tam Centrum Formacji Rodzinnej, którego głównym zadaniem było propagowanie metody Billingsa. Rwandę opuścił dopiero w 1996 roku, dwa lata po strasznym ludobójstwie: prawie milion ludzi wymordowano w zaledwie 100 dni. Hutu maczetami wyrzynali Tutsich. Do największych rzezi dochodziło w kościołach, w których ścigani próbowali się chować. W kościele w Nyamacie zginęło 5 tys. ludzi, w parafii Kaduha 16 tys., w polskiej misji pallotyńskiej Gikondo wyrżnięto w ciągu dwóch godzin 110 osób, w tym wiele dzieci”.
Ten fragment pozostawię bez komentarza : „Jean Hatzfeld w książce „Strategia antylop”, opisującej wojnę w Rwandzie, przywołał relację Tutsi: „Chcieliśmy usłyszeć, że papież czy jakiś arcybiskup zakazuje Hutu ścinania dzieci. Ale ten polski papież nie otworzył ust”, a kim w tym czasie był Hoser gdy dokonano tej rzezi : Henryk Hoser był w tym czasie wysoko postawionym dostojnikiem kościelnym w Rwandzie. W 1994 r. papież Jan Paweł II powołał go na stanowisko wizytatora apostolskiego w tym kraju, a wkrótce potem nuncjusza apostolskiego Rwand
Źródło
http://blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/674536,zniszczyc-ks-lemanskiego-cel-syna-bogatego-ogrodnika-abp-hosera.html
Króluj nam Panie Jezu Chryste

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jan 12:55:28 | 2013-07-16
Abp Hoser  co można o nim powiedzieć jedynie to ” Z in vitro walczy jak diabeł ze święconą wodą. O ludobójstwie w Rwandzie milczy jak zaklęty,!. Czy aby faktycznie chodzi o ks. Lemańskiego i o jego hmm… ekscesy ? Co może być fatyczną przyczyną takiego pieniackiego zachowania abp Hosera – „Im bliżej okrągłej rocznicy ludobójstwa w Rwandzie, tym bardziej abp Hoser potrzebuje spektakularnych sukcesów” oraz ” W przyszłym roku przypada 20-lecie wojny w Rwandzie i będą wracać pytania o rolę arcybiskupa w tych wydarzeniach.
Kim faktycznie jest abp Hoser – ” Pochodzi z bogatej rodziny warszawskich ogrodników, do której przed wojną należało 16,5 hektara gruntów w centrum miasta. Po 1989 roku Hoserowie rozpoczęli walkę o zwrot utraconego majątku. W 2008 roku ich roszczenia sięgały 200 mln zł i była to najwyższa wówczas kwota odszkodowania reprywatyzacyjnego, z jaką wystąpiono do skarbu państwa. W trakcie procesu ta kwota urosła. Ostatecznie proces zakończył się w ubiegłym roku ugodą, z której, jak mówi reprezentujący Hoserów mecenas Grzegorz Podlasiewicz, „rodzina może być zadowolona”.
Innym szokującym faktem jest : ” U Henryka Hosera sutanna już dawno stała się ważniejsza niż lekarski kitel, choć z wykształcenia jest lekarzem. Przysięga Hipokratesa, w której ślubował „chorym nieść pomoc, przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom”, przeszkadza jednak w walce o interesy Kościoła i godne w nim miejsce dla siebie samego”.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Kinga 12:39:20 | 2013-07-16
Za spowodowanie, sprowokowanie tego typu domysłów


Nie przewidział, że liczni mają nadzwyczajne zdolności do snucia domysłów. To jedyna jego wina.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

T7HRR 12:20:30 | 2013-07-16
To, co się wydarzyło podczas mojego spotkania z abp. Hoserem, można by, czerpiąc z przypadku kardynała O'Briena, określić...


Ks. Lemański przyznał potem, że przypisywanie pewnych zachowań O'Briena (szkockiego hierarchy zmuszonego do rezygnacji przez oskarżenia o zamieszanie w aferę homoseksualną) arcybiskupowi jest zupełnie nieuprawnione i krzywdzące. - Za spowodowanie, sprowokowanie tego typu domysłów przepraszam arcybiskupa Hosera.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Kinga 10:54:59 | 2013-07-16
oskarżenia bp Hosera o zachowanie jak kard. O'Brien


VIII, kłamczuszku T7HRR. Nie oskarżał o zachowania jak kard. O'Brien. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~sabina 10:50:00 | 2013-07-16
Czy ksiądz Lemański jest obrzezany ? Czy biskup Hozer ma bruzdę na swoim czole ?

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook