Łagiewniki: zapisy na "Rio w Krakowie"

Trwają przygotowania do spotkania organizowanego pod hasłem "Rio w Krakowie". Młodzież zgromadzona w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie mogła duchowo połączyć się z papieżem Franciszkiem i młodzieżą uczestniczącą w Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro. Zapisy trwają do 10 lipca. Wydarzenie jest organizowane głównie z myślą o tych, którzy ze względu na wysokie koszty nie mogą wyjechać do Brazylii.

 

"Będzie to czuwanie młodzieży, która chce we wspólnocie przeżyć chwile w łączności z młodymi całego świata, spotykającymi się z papieżem Franciszkiem w Rio podczas Światowych Dni Młodzieży" - podkreśla Wojciech Sarzyński, rzecznik prasowy "Rio w Krakowie".

Spotkanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbywać się będzie w dniach 27-28 lipca. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. konferencje, tańce lednickie, sakrament pokuty, czuwanie, drogę wiary, warsztaty, Msze św. oraz telemost z papieżem Franciszkiem i młodzieżą zgromadzoną w Rio de Janeiro.

"Światowe Dni Młodzieży to wielkie święto wiary dla Młodego Kościoła. Ważne, by w tym czasie gromadzić się we wspólnotach w jedności z papieżem i młodzieżą z całego świata" - przekonują organizatorzy spotkania w Krakowie. "Jest potrzeba, by być razem, w tak niezwykłych chwilach życia Kościoła. Jest to cenne doświadczenie i często przemieniające" - dodają.

Aby się zapisać trzeba wejść na stronę www.riowkrakowie.pl, wypełnić formularz, wybrać odpowiedni pakiet uczestnika (do wyboru pakiety A (podstawowy), B (z posiłkami), C (z posiłkami i noclegiem) i dokonać wpłaty. W wydarzeniu może wziąć udział młodzież z całej Polski, każdy, kto ma skończone 14 lat, a nie przekroczył 35. roku życia.

Rio w Krakowie zrodziło się z inicjatywy duszpasterstw młodzieży archidiecezji krakowskiej. Na czele komitetu organizacyjnego jest bp Damian Muskus, pomaga mu dziesięciu kapłanów oraz dwie siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Podobne inicjatywy w łączności z ŚDM w Rio de Janeiro organizowane są także w innych miastach, m.in. Płocku, Częstochowie, Piekarach Śląskich.

Szczegółowe informacje o zapisach i programie znajdują się na stronie www.riowkrakowie.pl oraz pod adresem www.facebook.com/riowkrakowie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook