Dziękują Franciszkowi, za apel w obronie dzieci

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Obrońcy praw dzieci z Włoch podziękowali papieżowi Franciszkowi za jego apel do rodziców i opiekunów, by nigdy nie wymierzali policzków najmłodszym. Papież powiedział w kazaniu podczas Mszy św., że rani to godność dzieci.

 
Włoskie media rozpowszechniły słowa Franciszka, który podczas mszy w watykańskim Domu świętej Marty mówił o sensie ewangelicznego nauczania na temat uderzenia w policzek i słów Jezusa, by nadstawiać drugi. 
 
W rozważaniach na temat pokory tego chrześcijańskiego gestu, przeciwnego - jak dodał - "logice świata", papież podkreślił jednak, mówiąc o rodzicach upominających dzieci: "ale nigdy policzek, bo policzek to godność".
 
Zauważa się, że słowa te mają szczególne znaczenie we Włoszech, gdzie w sondażach ponad jedna czwarta rodziców przyznaje się do policzkowania swoich dzieci. 
 
Wdzięczność papieżowi wyraził między innymi włoski oddział organizacji dobroczynnej Save the Children. Szef włoskiej filii Valerio Neri przypomniał, że kierowane przez niego stowarzyszenie od lat prowadzi kampanię, chcąc przekonać rodziców, by odstąpili od wymierzania dzieciom zarówno policzków, jak i innych kar cielesnych. 
 
"Mamy nadzieję, że słowa papieża będą dalszym impulsem do zmian, tak by w kraju zaczęto debatować na temat szerzenia pozytywnych wzorów postaw rodzicielskich, opartych na dialogu i regułach, które nie zakładają stosowania przemocy jako metody wychowawczej" - oświadczył Neri. 
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook