Ludźmierz: Pielgrzymka amazonek z Podhala

Ponad 200 pań z całego regionu, oraz ze Słowacji uczestniczyło w I Pielgrzymce Podhalańskich Amazonek do Sanktuarium Matki Boskiej w Ludźmierzu.


Pielgrzymka rozpoczęła się od uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. Jan Gacek, kapelan Związku Podhalan i nieformalny opiekun Podhalańskich Amazonek. - Krzyż w życiu podnosi wartość człowieka. Ku Bogu i ku Niebu - zaznaczył ks. Jan Gacek. - Ludźmierska Pani mówi nam dzisiaj, że Bóg jest Miłością, a człowiek jest z tej Miłości wymyślony. A kobiety mogą czerpać z kobiecego Geniuszu Maryi. Ona była całkowicie pochłonięta przez Miłość. Od Niej mogą kobiety podhalańskie uczyć się rozpalania miłości w rodzinie, bo to największa i najpiękniejsza rola każdej kobiety - podkreślał ks. Jan Gacek.

 

Amazonki przywitał serdecznie Kustosz Ludźmierskiego sanktuarium ks. Tadeusz Juchas, który sam walczy z poważną chorobą. - Bardzo się cieszę waszą obecnością i tym, że zawierzacie się Maryi, która jest najlepszą z Matek i najbardziej rozumie troski wszelakie człowieczego serca - mówił ks. Tadeusz Juchas.

 

W czasie liturgii amazonki odczytywały wezwania modlitwy powszechne, niosły w darach kwiaty, chleb, winogrona i chleb, wodę i wino na Ucztę Eucharystyczną. Po Mszy św. panie podziękowały księdzu proboszczowi za możliwość modlitwy u stóp Gaździny Podhala, podziękowały ks. Janowi za przybycie, za Eucharystię sprawowana w ich intencjach, za krzepiące słowo. Następnie w namiocie multimedialnych goście obejrzeli nowy film, jubileuszowy: "Maryja w wierze Kościoła i w życiu Narodu". Był też czas na modlitwę i złożenie kwiatów pod figurą bł. Jana Pawła II w ogrodzie różańcowym.

 

Podhalańskie amazonki otrzymały specjalne certyfikaty pielgrzyma, związane z 50-leciem koronacji Figury Matki Boskiej Ludźmierskiej. Główne uroczystości odbędą się 15 sierpnia Podhalańskie amazonki zapowiedziały również swoją obecnością na tych uroczystościach.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook