85 proc. Włochów darzy zaufaniem Franciszka

(fot. EPA/Andrea Staccioli)

Po trzech miesiącach swego pontyfikatu, pierwszy papież pochodzący z Ameryki Łacińskiej cieszy się zaufaniem 85 proc. Włochów - poinformował dziennik "Corriere della Sera".


Popularność Franciszka wśród katolików wynosi 96 proc., a wśród niekatolików i niewierzących - 66 proc. Ta druga liczba porównywalna jest z popularnością bł. Jana Pawła II ze szczytowego okresu jego pontyfikatu.

 

Ponadto 55 proc. mieszkańców Włoch uważa, że nowy papież jest w stanie odnowić Kościół - wynika z danych instytutu Demopolis. Ponad 80 proc. ankietowanych cieszy się też z wyboru przez Ojca Świętego - po raz pierwszy w dziejach Kościoła - imienia Franciszek. Najbardziej cenią oni jego słowa: "Chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich" oraz fakt, że mówi prosto i spontanicznie oraz chce być blisko ludzi, zwłaszcza najsłabszych. Podoba im się także to, że w Wielki Czwartek umył nogi młodym więźniom i że spotkał się ze swym poprzednikiem Benedyktem XVI.

 

Wszystko to sprawiło, że o ile na początku 2013 r. zaufanie Włochów do Kościoła katolickiego wynosiło 46 proc., to obecnie wzrosło aż o 18 punktów procentowych - do 63 proc.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~teresa 20:10:37 | 2013-06-16
Wsłuchiwanie się w głos swojej wyobraźni czasami przynosi niekonwencjonalne owoce. Może rzeczywiście przesadna pokuta w połączeniu z utratą pamięci i brakiem dobrej perspektywy będzie dla innych antywzorem drogi do Domu Ojca. A może jednak to dobra droga ? Wyrzeczenia? Życzę papieżowi,aby wytrwał  i przygotował nas na szok. To będą trudne lata.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

przemek 17:21:01 | 2013-06-16
Corierre della Sera: Franciszek cieszy się zaufaniem 85 proc. Włochów.

O wiele ciekawsze byłyby dane, jakim poparciem bogatych Włochów, a zwłaszcza bogatych duchownych, cieszy się Franciszek. A najciekawsze byłyby takie dane uzyskane od badanych Polaków. Najlepiej, gdyby Episkopat powierzył te badania księdzu Lemańskiemu.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?