ŚDM w Rio - jak będzie wyglądać logistyka

(fot. Cyro A. Silva / flickr.com / CC BY)

Zbliża się Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro. Władze brazylijskie podejmują przygotowania, by zapewnić tam bezpieczeństwo Papieżowi i młodym pielgrzymom z całego świata.

 

Bezpieczeństwo Papieża stawiane jest na najwyższym poziomie i będzie takie samo, jakie zapewnia się szefom delegacji państwowych. Na czas pobytu Franciszka służbę podejmie dodatkowo 12 tys. policjantów i ponad 30 tys. żołnierzy ze wszystkich sił zbrojnych kraju.

Kiedy Ojciec Święty będzie się przemieszczał drogą powietrzną, papieskiemu helikopterowi będą towarzyszyć dodatkowe trzy, aby utrudnić rozpoznanie, w którym helikopterze będzie leciał Papież. Podczas trwania Światowego Dnia Młodzieży dostęp do posągu Chrystusa Odkupiciela na wzgórzu Corcovado będzie do godz. 23:00. W tym czasie siły policyjne będą czuwały nad bezpieczeństwem młodych.

Wyznaczono już 273 miejsca w dziesięciu regionach miasta, w których odbywać się będą katechezy prowadzone w 20 językach. Katechezy w języku polskim prowadzone będą w pięciu miejscach.

Dla zapewnienia młodym pielgrzymom opieki zdrowotnej przygotowano 36 punktów sanitarnych i 84 ambulanse, które usytuowane będą na Copacabanie, gdzie nastąpi otwarcie Światowego Dnia Młodzieży, i na "Polach Wiary" w Guaratibie, gdzie odbędzie się nocne czuwanie i 28 lipca niedzielna Msza z udziałem Ojca Świętego.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook