Kraków: apel o modlitwę w intencji powołań

(fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego obchodzona w tym roku 7 czerwca jest także Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Kard. Stanisław Dziwisz zaapelował z tej okazji do wiernych Archidiecezji Krakowskiej o modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.


- Potrzebujemy księży oddanych całkowicie służbie Panu Bogu, Kościołowi i ludziom - mówił metropolita krakowski. Modlitwa o powołania to zdaniem hierarchy odpowiedź na ewangeliczne wezwanie: - Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na żniwo.

 

Kardynał wyraża radość z powodu wzrostu powołań w Archidiecezji Krakowskiej w ostatnim roku. Hierarcha jest przekonany, że to owoc trwającej peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II.

 

"Serdeczną modlitwą należy otoczyć również i tych, którzy wprawdzie noszą w sobie przekonanie o powołaniu do służby Bożej w kapłaństwie, jednak brak im odwagi, by zdecydowanie pójść za głosem powołania" - czytamy w komunikacie Księdza Kardynała. Hierarcha swoją prośbę kieruje do wszystkich wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej, wspólnot zakonnych, Ruchów, Stowarzyszeń katolickich i wszystkich wiernych. Prosi o podjęcie indywidualnej i wspólnotowej modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

Prośba kard. Dziwisza związana jest z przypadającą 7 czerwca uroczystością Najświętszego Serca Jezusowego, która od 1995 r. obchodzona jest także jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnej czci oddawanej Sercu Jezusowemu. - Kościół czeka na kapłanów na wzór Serca Jezusowego, którzy żyją w perspektywie krzyża - każdego dnia podążają za Chrystusem na Golgotę, czyli każdego dnia oddają życie za innych - mówi o. Tomasz Jędruch SP, rektor Seminarium Zakonu Pijarów w Krakowie.

 

Czerwiec to również miesiąc, w którym młodzi ludzie, maturzyści, podejmują ważne życiowe decyzje. Jest to też czas rekrutacji do diecezjalnych i zakonnych seminariów. - Chciałbym, żeby człowiek, który przychodzi do seminarium świadomie rozeznał, że odpowiada na Boże wezwanie - mówi o. Jędruch.

 

Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów obchodzony jest w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Został wprowadzony przez Jana Pawła II 23 czerwca 1995 r.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook