Relikwie św. Teresy z Lisieux na Mundialu w RPA

Relikwie św. Teresy z Lisieux pielgrzymować będą po Republice Południowej Afryki od 27 czerwca do 12 lipca. Termin zbiega się w czasie z planowanymi w tym kraju Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej Mundial 2010 w dniach 11 czerwca - 11 lipca.

 

Inicjatywa sprowadzenia doczesnych szczątków św. Teresy od Dzieciątka Jezus wyszła od młodzieży z parafii św. Franciszka w Asyżu w Yeoville na przedmieściach Johannesburga. Jak podkreślają, zainspirowała ich głęboka wiara tej jednej z najmłodszych świętych Kościoła, a w szczególności jej metoda „małej drogi” w dążeniu do świętości.

Na powitanie relikwii chór parafialny przygotowuje specjalną pieśń, łączącą symbolicznie tematykę duchową i piłkarską. Utwór nosi tytuł "Pass the Ball to Life" (Podaj piłkę życiu).

Peregrynacja relikwii w obejmować będzie stolicę RPA oraz południowoafrykańskie prowincje: Limpopo, Gauteng, Free State, Eastern Cape i Western Cape.

Pielgrzymka relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus rozpoczęła się w 1994 r. w Lyonie. W 1995 r. relikwie zaczęły przemierzać kraje Europy. Przez cały 1998 r. przebywały w Brazylii. W 2005 r. relikwie gościły w Polsce. Obecnie są na Ukrainie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

amoll2005 07:52:01 | 2010-05-07
 Z jednej strony po RPA będą krążyły relikwie wielkiej dla Kościoła Katolickiego Świętej, a z drugiej w miastach mistrzostw świata będzie działa się rozpusta. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Przepraszam 21:39:39 | 2010-05-06
Potrzebuję ciszy ,spokoju,brak granic-uczucie,że nic ode mnie nie zależy...wszystko oddaję Bogu.Staję się malutka choć znowu urosłam o pół metra.Proszę nie odcinajcie mnie jeszcze.Larynx do sprawdzenia.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook