"ŚDM ważniejsze od Mistrzostw Świata"

Radio Watykańskie

Obchody Światowego Dnia Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Rio de Janeiro, mają dla gospodarza tego wydarzenie - Brazylii - ogromne znaczenie. Podkreślił to krajowy dyrektor międzynarodowego dzieła Kirche in Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) w Brazylii, José Correa, w rozmowie z Radiem Watykańskim.

 

Jego zdaniem, to wielkie wydarzenie katolickie jest nawet "o wiele ważniejsze niż Piłkarskie Mistrzostwa Świata", zarówno gdy chodzi o liczbę uczestników, jak i zainteresowanie na całym świecie. Ks. Correa stwierdził, że "młodzi Brazylijczycy będą się po prostu cieszyli, bo wspólna radość przeżywanego święta jest poniekąd ich specjalnością".

 

W tym wielkim wydarzeniu uczestniczyć będzie także Kirche in Not, m.in. poprzez wystawę multimedialną na głównym placu w centrum Rio de Janeiro, czy też stwarzając możliwość spowiedzi i opiekę duszpasterską. To międzynarodowe dzieło pomocy partycypuje w ułatwieniu przylotów młodych ludzi z Chin, Sudanu, Jamajki i Peru, "aby byli żywymi świadkami trudnych warunków, w jakich przychodzi im żyć swoją wiarą katolicką" - powiedział ks. Correa.

 

Ponadto Kirche in Not udzieli pomocy finansowej młodym uczestnikom ŚDM z takich krajów, jak Irak, Egipt czy Haiti. Już wcześniej dzieło częściowo sfinansowało ponad milion egzemplarzy katechizmu dla młodzieży YOUCAT, rozprowadzonych w diecezjach Brazylii.

 

Obchody Światowego Dnia Młodzieży odbędą się w dniach 23-28 lipca br. Organizatorzy oczekują, że z tej okazji do Rio de Janeiro przybędzie ponad dwa miliony młodych ludzi z całego świata. Wiadomo już, że swój udział zgłosiło dotychczas 500 młodych uczestników z Austrii, po dwa tysiące z Niemiec i Polski. Z Hiszpanii - jak poinformowała tamtejsza Konferencja Biskupów - do Rio de Janeiro wybiera się dotychczas 4000 młodych, z czego połowę stanowią członkowie i sympatycy Drogi Neokatechumenalnej.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook