W Krakowie odbędą się I Dni Prasy Katolickiej

Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie

I Dni Prasy Katolickiej odbędą się w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie. W ciągu czterech dni będzie można porozmawiać z dziennikarzami i redaktorami wszystkich głównych tygodników katolickich w kraju. Spotkanie potrwa w dniach 26-29 maja.


Głównym celem wydarzenia, jak podkreśla jego pomysłodawca i proboszcz parafii ks. dr Marek Wrężel, jest możliwość zobaczenia, że za konkretnymi tytułami stoją konkretni dziennikarze i redaktorzy, którzy poprzez swoją pracę, dobre, merytoryczne przygotowanie, ale i świadectwo życia, dzielą się z innymi najważniejszymi wartościami. "Na te pierwsze Dni Prasy Katolickiej zaproszone zostały wszystkie główne tygodniki katolickie w kraju. Będzie można odwiedzić stoiska i porozmawiać z redaktorami: "Gościa Niedzielnego", "Przewodnika Katolickiego", "Źródła", parafialnego miesięcznika "Ave!", studenckich "Trybów" oraz "Niedzieli", która jest odpowiedzialna za przygotowanie tegorocznych Dni - zapowiada ks. Wrężel.

 

W niedzielę (26 maja) po każdej Mszy św. od godz. 6.00 do 20.30 będzie można odwiedzić stoiska i porozmawiać z redaktorami prasy katolickiej m.in. "Źródła", parafialnego miesięcznika "Ave", który rozchodzi się w nakładzie ok. 1000 egzemplarzy, studenckich "Trybów" oraz "Gościa Niedzielnego".

 

Z kolei w poniedziałek o godz. 19 uczestnicy będą mogli wysłuchać świadectwa ks. inf. Ireneusza Skubisia, redaktora naczelnego "Niedzieli", pt. "Zawsze niewygodna - zawsze potrzebna. O prasie katolickiej na przykładzie "Niedzieli".

 

Natomiast na wtorek zaplanowano spotkanie dla młodzieży pt. "Wolne związki czy związki wolnych ludzi?", które poprowadzi psycholog ks. Rafał Kowalski. Odbędzie się także spotkanie z redaktorami "Niedzieli Młodych".

 

W środę o godz. 19 odbędzie się premierowa emisja filmu "Jurek" o słudze Bożym Jerzym Ciesielskim, przygotowana przez studio telewizyjne "Niedzieli". 


 

Spotkania odbywać się będą w salach duszpasterskich parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie, ul. Bohaterów Września 33.

 

Szczegółowy program Dni Prasy Katolickiej można znaleźć na stronie: www.maryja-mistrzejowice.pl

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook