W Pakistanie wciąż giną wyznawcy Chrystusa

Radio Watykańskie

W Pakistanie wciąż giną wyznawcy Chrystusa. Do kolejnego tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Kuszpur niedaleko Faisalabadu w prowincji Pendżab. Grupa muzułmanów napadła stanowiących tam większość chrześcijan. Od broni palnej zginął 14-letni katolik; jego brat i ojciec zostali ranni.

 

Taki był finał chrześcijańsko-muzułmańskiego sporu o sprzedaż ziemi. Nie był to zatem zatarg na tle religijnym, jednak pakistańscy chrześcijanie jako mniejszość są zazwyczaj w takich przypadkach stroną bardziej poszkodowaną.

 

Z kolei w Południowym Pendżabie odnotowano przypadek masowego wypędzenia chrześcijan. Chodzi o 1500 osób mieszkających w dystrykcie Khanewal, którym muzułmanie zagrozili śmiercią. Podobnie jak w przypadku niedawnego pogromu w chrześcijańskiej dzielnicy Lahauru, także tam zaczęło się od drobnego incydentu, w którym oczywiście pojawił się motyw rzekomego bluźnierstwa przeciwko islamowi.

 

Próba wymierzenia przez muzułmanów chrześcijańskim sklepikarzom sprawiedliwości na własną rękę zakończyła się zastrzeleniem jednego z napastników. Wobec zapowiedzi krwawego odwetu i zrównania z ziemią osiedla wyznawców Chrystusa, jego mieszkańcy woleli nie czekać i ratowali się ucieczką. Pakistańska policja aresztowała 20 chrześcijan za udział w rozruchach.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook