Kościół, który nie boi się podejmować ryzyka

Radio Watykańskie
(fot. John Prassas / Foter.com / CC BY-SA)

"Musimy być Kościołem, który nie boi się podejmować ryzyka. W Chrystusie jest absolutne bezpieczeństwo, ale nie ma zabezpieczenia" - w ten sposób duchowy zwierzchnik anglikanów zachęcał chrześcijan do większego dialogu i budowania jedności.

 

Abp Justin Welby mówił o tym w Londynie na konferencji dla ponad 5 tys. przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich z wielu krajów świata.

 

Arcybiskup Canterbury zauważył, że często każdy dba tylko o swój własny sukces, jakby zapominając, że w istocie chodzi o Kościół Chrystusowy i to jest cel ewangelizacji. Dlatego też, jak wskazał, trzeba większej odwagi w dialogu ekumenicznym i większej odpowiedzialności. "Powinno się to także przełożyć na język debaty, która nie może być wykluczająca, ale ma przypominać o Chrystusie i o Jego miłości do każdego z nas" - wskazał prymas Wspólnoty Anglikańskiej.

Londyńskie spotkanie zakończyła wspólna modlitwa o jedność. Przepraszano też za zadawane sobie nawzajem przez chrześcijan rany, które tę jedność niweczą.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~damian 04:21:28 | 2013-05-20
Czyżby zjednoczenie Kościoła katolickiego z heretykami luterańskimi w 2017 roku?

Jak podaje strona internetowa “kościoła” luterańskiego w Stanach Zjednoczonych, na rok 2017 przygotowywane jest “zjednoczenie” się Kościoła katolickiego z “kościołem” luterańskim. W komunikacie nadanym z Watykanu przez przywódców “kościoła” luterańskiego padają m.in. następujące słowa: “Luteranie i katolicy wyznania rzymskiego rozpoczęli [rozmowy] mające na celu zaplanowanie na rok 2017 zjednoczenia.[...] W roku 2017 będzie obchodzona 500 rocznica Protestanckiej Reformacji, co tradycyjnie obchodzone jest w dniu 31 października 1517 roku, kiedy to dr Marcin Luter przybił 95 tez [na drzwiach] kościoła w Wittenberdze.”
http://www.bibula.com/?p=457

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mola 00:43:40 | 2013-05-20
To na deonie promuje się anglikański Kościół ???

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook