Watykan wystawi własny pawilon w Wenecji

Radio Watykańskie
(fot. Mikuzz / flickr.com / CC BY 2.0)

Kościołowi zależy na odnowieniu współpracy wiary i sztuki. I dlatego Watykan zdecydował się na wystawienie własnego pawilonu na biennale w Wenecji - powiedział dziś kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady Kultury, na prezentacji tej inicjatywy. Biennale rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 24 listopada.


Kard. Ravasi przypomniał iż fakt, że Watykan po raz pierwszy będzie obecny na biennale nie oznacza, że do tej pory Kościół nie utrzymywał relacji ze światem kultury i sztuki. Chodzi jedynie o ożywienie istniejących od stuleci więzów. Dlatego na temat watykańskiego pawilonu obrano najbardziej podstawowe zagadnienia dla religii i ludzkości - mówi kard. Ravasi.

 

"Wybraliśmy tekst sakralny jako punkt odniesienia, pierwszych jedenaście rozdziałów Księgi Rodzaju. Są one nie tylko początkiem pism świętych, ale również ludzkości. Wyróżniliśmy trzy tematy. Stworzenie, stworzenie świata, ale również i pary ludzi, mężczyzny i kobiety. Potem tragedia rozkładu, grzech pierworodny, Kain i Abel, potop. I trzeci temat: odrodzenie. Tych trzech tematów będą dotyczyć dzieła sztuki wystawione w pawilonie watykańskim" - powiedział kard. Ravasi.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook