W Rzymie odbył się III Narodowy Marsz dla Życia

Co najmniej 30 tysięcy ludzi wzięło udział w III Narodowym Marszu dla Życia, który 12 maja przed południem przeszedł ulicami Rzymu. Obok Włochów, przybyłych z całego Półwyspu Apenińskiego, w prawie 6-kilometrowym pochodzie uczestniczyli też obrońcy życia z zagranicy, m.in. z Malty, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Portugalii, Polski, a nawet ze Stanów Zjednoczonych. Z naszego kraju przyjechała delegacja Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

 

Marsz rozpoczął się o godz. 10.30 pod Koloseum, po czym przemierzył centrum stolicy Włoch, by dotrzeć na plac przed Zamkiem Anioła. Część maszerujących udała się jeszcze na Plac św. Piotra na południowe spotkanie z papieżem Franciszkiem, który w rozważaniach przed modlitwą Regina Caeli wspomniał o tej inicjatywie i serdecznie pozdrowił jej uczestników.

Goście z Polski nieśli m.in. stumetrowy pas materiału z zapisanym na nim tekstem Instrukcji "Donum vitae" o szacunku dla rodzącego się życia ludzkiego i o godności jego przekazywania, ogłoszonej przez Kongregację Nauki Wiary 22 lutego 1987.

Na niesionych przez manifestantów transparentach widniały wezwania do ochrony życia od poczęcia po naturalną śmierć, przeciw aborcji i eutanazji itp. "Stop cichemu zabijaniu“, "Nie dla aborcji, rozwodów i eutanazji“, "Aborcja to zabijanie dzieci“, "Życie jest darem, a nie przywilejem“, "Aborcja jest agresją“ - to tylko niektóre hasła, które niesiono, wznoszono i w których intencji modlono się w czasie Marszu.

Uczestnikami pochodu byli m.in. prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej kard. Raymond L. Burke, liczni parlamentarzyści i politycy włoscy; przybyły też całe rodziny z dziećmi, same dzieci i młodzież.

Zdaniem organizatorów "ta wielka mobilizacja dla życia jawi się jako jeszcze jedna okazja do wielkiego święta w jego obronie i przeciw niesprawiedliwej ustawie nr 194" [chodzi o włoski dokument z 1978, dopuszczający aborcję i tzw. dobrowolne przerwanie ciąży - KAI].

Przed wyruszeniem w drogę rzeczniczka Marszu Virginia Coda Nunziante przypomniała, że "walka w obronie życia jest również obroną całego społeczeństwa, poddanego wielkiemu i przerażającemu kryzysowi wartości".
Przemawiali też niektórzy inni, również zagraniczni, uczestnicy Marszu, w tym Jeanne Monahan - kierująca podobnym Marszem dla Życia w Waszyngtonie. Wszyscy mówcy podkreślali znaczenie "walki w duchu jedności na całym świecie przeciw aborcji". Burmistrz Rzymu Gianni Alemanno oświadczył, że "je

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook