Więzienie za nakłanianie do chrześcijaństwa

Na sześć lat więzienia i 300 razów chłosty został skazany przez sąd w Arabii Saudyjskiej Libańczyk za nakłanianie Saudyjki do przejścia na chrześcijaństwo i wyjazdu z kraju - poinformowały w niedzielę lokalne media.

 

Inny Saudyjczyk usłyszał wyrok dwóch lat więzienia i 200 razów za udzielenie tej młodej kobiecie pomocy w opuszczeniu kraju.

 

Wyrok wydał sąd w mieście Al-Chubar, na wschodzie królestwa, w którym obowiązuje ultraortodoksyjna wersja islamu. Muzułmanom, którzy przejdą na inną religię, grozi kara śmierci.

 

Według lokalnych mediów Saudyjka, której tożsamości nie ujawniono, uciekła do Szwecji, gdzie znajduje się pod opieką organizacji pozarządowych. W nagraniu wideo zapewniła, że sama zdecydowała o przejściu na chrześcijaństwo.

 

Obaj mężczyźni mogą być jeszcze sądzeni za inne przestępstwa, jak korupcja czy podrabianie dokumentów, które umożliwiły kobiecie wyjazd z kraju bez zgody rodziny. Saudyjki nie mogą podróżować za granicę bez towarzystwa męskiego członka rodziny lub wyraźnej zgody opiekuna.

 

Adwokat rodziny kobiety oświadczył, że jest zadowolony z wyroku, ale obaj skazani zapowiedzieli, że wniosą apelacje.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 15:38:46 | 2013-05-12
Czy czegoś nie dosłyszałem?
Co na to  obrońcy praw człowieka i obywatela, wyznawcy tolerancji, otwartości, "postępowa opinia publiczna Europy i świata", pp Środa Nowicka "GW"  et consortes

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook