Relikwie św. Teresy z Lisieux w Kambodży

Radio Watykańskie
Thérèse de Lisieux in July 1896 (fot. unkown / pl.wikipedia.org)

W Kambodży rozpoczęła się peregrynacja relikwii św. Teresy z Lisieux, patronki misji. Kambodża to kraj o kulturze buddyjskiej, zdziesiątkowany po dyktaturze czerwonych Khmerów. Kościół jest tam niewielki, lecz bardzo dynamiczny. 90 proc. chrześcijan to neofici.


Peregrynacja relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus potrwa trzy tygodnie. Rozpoczęła się w wiosce Taingkauk, miejscu symbolicznym dla katolików, bo to właśnie tam komuniści doprowadzili w 1977 r. do śmierci pierwszego kambodżańskiego biskupa Josepha Chhmara Salasa. Relikwie świętej ustawiono na łożu, na którym umierał męczeński biskup.

 

W Mszy na rozpoczęcie peregrynacji uczestniczyło 3 tys. osób. Cała wspólnota katolicka w tym kraju liczy 20 tys. wiernych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~wierny 13:03:16 | 2013-05-11
W Azji szczególnie jest rozwinięte pogaństwo: wróżby, bioenergoterapie, yoga, sztuki walki łącznie z ich filozofią, zen, czary, szamanizm. Bez szczególnych charyzmatów niewiele się tam zdziała. A działane cuda mają być znacznie silniejsze niż czary i wróżby. I przydałoby się proroctwo nawet dla dnia codziennego, takie jakie miał o. Pio lub jakie było za czasów pierwszych Apostołów. Trzeba prosić Ducha Świętego, aby dzisiaj też tak działał. 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook