Kraków: Rusza Duchowa Adopcja Maturzystów

Rusza druga edycja Duchowej Adopcji Maturzystów. Jest to forma towarzyszenia młodzieży w ważnym i trudnym dla nich czasie, jakim są egzaminy, zaproponowana przez krakowskich pijarów. Za maturzystów będą się modlić od 7 do 28 maja. Z prośbą o objęcie duchową opieką zgłosiło się już prawie 900 osób z całej Polski.


Maturzysta, który chciałby zostać objęty taką duchową opieką, może zgłosić się poprzez formularz, który znajduje się na stronie www.maturzysci.pijarzy.pl

 

Tam znajdzie on także propozycję modlitw, a także zaproszenie do modlitwy. - Zauważyliśmy, że w okresie matur młodzież jest bardziej pobożna, prosi także o modlitwę. Stwierdziliśmy, że zaproponujemy taką ogólnopolską formę duchowego wsparcia - mówi o. Tomasz Abramowicz SP, koordynator akcji i duszpasterz powołaniowy.

 

Duchowa adopcja maturzystów zainaugurowana zostanie 7 mają, w dniu pierwszego pisemnego egzaminu. Wówczas w kaplicy seminarium pijarskiego w Krakowie sprawowana będzie Msza św. w intencji abiturientów. Następnie codziennie do 28 maja o godz. 15 odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwy o dobre wybory w życiu i o powołania.

 

- Mówi się, że młodzież przestaje praktykować swoją wiarę, przestaje być religijna. Chcemy wcisnąć się w natłok ich spraw i obowiązków i wspierać ich modlitwą, a także zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy - mówił o. Abramowicz. - Chcemy być obecni jako propagatorzy modlitwy w trudnym i ważnym dla nich czasie. Przypomnieć, że jest jeszcze ktoś - Bóg, który chce być w ich życiu - podkreślił.

 

Głównym celem zakonu pijarów, który został ustanowiony w 1621 r. jest nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży. Pijarzy swoje posłannictwo realizują przede wszystkim poprzez prowadzenie szkół wszystkich stopni, katechizację, prowadzenie świetlic opiekuńczych dla dzieci, działalność duszpasterską w parafiach, formację nauczycieli, rodziców i współpracowników.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook