Obrońcy życia domagają się śledztwa

(fot. Tahe Fertilidad / flickr.com / CC BY-ND 2.0)

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia domaga się śledztwa w polskich klinikach przeprowadzających zabiegi in vitro, w których przechowuje się zamrożone zarodki ludzkie. Inspiracją do wystosowania w tej sprawie listu otwartego do Prokuratora Generalnego była wypowiedź ministra Jarosława Gowina nt. możliwego handlu embrionami i doświadczeniach na nich, ze względu na brak prawnych ograniczeń w polskim prawie.


Przypomnijmy, że w jednej z poznańskich klinik, która kilka lat wcześniej zajmowała się procedurą in vitro, znaleziono pusty pojemnik do przechowywania ludzkich zarodków. Poproszony o komentarz minister sprawiedliwości Jarosław Gowin w tvn24 mówił o tym, że nie ma gwarancji, iż w Polsce nie dochodzi do handlu ludzkimi zarodkami, które są potem wykorzystywane w eksperymentach.

 

Jego wypowiedź miała szeroki odzew medialny, w związku z którym minister Gowin wystosował oświadczenie zaznaczając, że jego wypowiedź została zmanipulowana i on sam nie powiedział, że w tej konkretnej klinice poznańskiej doszło do handlu embrionami. Tłumacząc później swoje intencje minister zaznaczył, że mówił ogólnie o zjawisku i patologiach mogących mieć miejsce w klinikach, o których był informowany kilka lat wcześniej, przy tworzeniu projektu ustawy bioetycznej.

 

Obrońcy życia, zrzeszeni w Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia wystosowali list otwarty do Prokuratora Generalnego z apelem o przeprowadzenie śledztwa w klinice w Poznaniu i w innych miejscach w Polsce, w których zamrażane są ludzkie embriony, mając na uwadze obowiązujące rozwiązania prawne, w tym konstytucyjne gwarancje ochrony prawa do życia dla każdego człowieka.

 

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzesza 130 organizacji prorodzinnych. W 2012 roku Federacja za swoją działalność została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?