Belgia: episkopat solidarny z prymasem

(fot. PAP/EPA/JULIEN WARNAND)

Episkopat Belgii wyraził solidarność ze swoim przewodniczącym, abp André-Josephem Léonardem, zaatakowanym przez aktywistki feministycznego ruchu Femen podczas wtorkowego wykładu na Uniwersytecie w Brukseli.


W komunikacie przypomniano, że tematem wystąpienia abp Léonarda była kwestia swobody wypowiedzi w kwestiach religijnych. Podkreślono, że warunkiem debaty demokratycznej w sprawach dotyczących życia społecznego jest możliwość swobodnego wyrażenia swoich poglądów przez każdego z jej uczestników. Konieczny jest również wzajemny szacunek. Postawa niektórych osób zademonstrowana 23 kwietnia wieczorem wskazuje na całkowity brak wiarygodności i poczucia obywatelskiego. Jest też całkowicie sprzeczna z tematyką debaty oraz sposobem w jaki Kościół katolicki rozumie dialog w społeczeństwie pluralistycznym - stwierdzili belgijscy biskupi.

 

Do ataku doszło 23 kwietnia na Wolnym Uniwersytecie Brukselskim, gdzie abp Leonard uczestniczył w debacie na temat granic bluźnierstwa i wolności. Aktywistki dostały się na salę wznosząc okrzyki i wymachując transparentami m.in. z napisem "Stop homofobii". Kobiety oblały arcybiskupa wodą. Hierarcha nie reagował, lecz modlił się.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~kleofas 17:10:22 | 2013-04-25
Jak by to zdefiniowała propaganda POlszewii:
Postawa agresywnego milczenia i nienawistnego oraz prowokacyjnego trwania w modlitwie abp. André-Josepha Léonarda odrażająco dzieli jedność europejską. Faszyzmowi katolickiemu mówimy stanowcze NIE !

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~M 11:20:31 | 2013-04-25
No chyba każdy używający mózgu jest solidarny z Prymasem Belgii, bez względu na ocenę katolickiej nauki. Szkoda tylko tych aktywistek, mogłyby zrobić coś dobrego, nawet wykorzystując swoją ideologię, a tylko ją ośmieszają.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?